NKD TV: 3x3 za vrh lestvice

Nogometaši Domžal tudi po tretji tekmi nove sezone v Prvi ligi Telekom Slovenije ostajajo stoodstotni. Na gostovanju na Ptuju so z 2:0 premagali Zavrč in bodo najmanj teden dni sami preživeli na vrhu prvenstvene lestvice. Hkrati so varovanci Luke Elsnerja ostali edina ekipa, ki v sezoni 2014/2015 še ni prejela gola, Nejc Vidmar pa je, vključno z zadnjo tekmo minulega prvenstva, nepremagan že 360 minut.

Veselje

Domžalčani so v najstarejšem slovenskem mestu slavili na tako rekoč enak način kot na uvodnih dveh tekmah proti Gorici in Celju. Na začetku tekme so nekoliko prepustili pobudo nasprotniku, nato pa so iz minute v minuto postajali močnejši in nevarnejši. Potem, ko so v Novi Gorici povedli v 10., v Domžalah proti Celju pa v 57. minuti, je tokrat prvi gol na tekmi padel tik pred koncem prvega polčasa. Po dveh zapravljenih priložnostih Saše Aleksandra Živca in Rudija Požega Vancaša v eni akciji, je podajo Erika Janže s kota izkoristil Benjamin Morel. Francoski zvezni igralec je v 43. minuti z mojstrskim strelom z voleja svoj debi v najmočnejši slovenski ligi začinil z evrogolom. Domžalčani so v drugem polčasu zaprli vse poti do svojih vrat, svoje priložnosti pa so iskali v hitrih protinapadih: ''Tekma na Ptuju je bila podobna obema dosedanjima v sezoni. Tudi v tem, da smo v drugem polčasu izgubili nadzor nad srečanjem. Stabilnost v obrambi in velika mera truda sta poskrbela, da nismo prejeli gola, ampak bo v prihodnje potrebno stvari spremeniti, če bomo želeli še naprej obdržati mrežo nedotaknjeno. Nasprotniku dopuščamo, da pride blizu naših vrat, hkrati pa njihove visoke postavitve ne kaznujemo, tako kot bi morali. Veliko je neumnosti pri oddaji žoge in slabih odločitev. Tukaj se skrivajo naše rezerve,'' je po tretji zmagi brez prejetega gola povedal Luka Elsner, ki kljub perfektnemu začetku sezone ni skakal od veselja: ''Vedno, ko bomo osvojili točke in bomo prvi na lestvici, bom izpostavil tisto, kar ne deluje dobro in področja, kjer smo lahko boljši. Ni vse tako lepo kot je trenutno videti in potrebno bo še ogromno truda, da odpravimo pomanjkljivosti v igri. Vsekakor pa je to veliko lažje delati, ko imamo točke na računu in ekipa deluje dobro.''

Domžalčani so drugo gostujočo zmago v sezoni potrdili v 92. minuti, ko je z mojstrskim zaključkom končni izid postavil Aladin Šišić. Luka Elsner je imel tokrat srečno roko, saj je prvič na igrišče poslal Morela, ki je dosegel prvi zadetek, med odmorom pa je Francoza zamenjal Šišić, ki je prav tako zatresel mrežo: ''Takšne stvari nerad izpostavljam, saj velikokrat poizkušaš z menjavami, pa se nič ne spremeni. Na koncu koncev sploh ni pomembno, kdo se je vpisal med strelce. Če pogledamo Bena (Benjamina Morela op.p.), je v prvem polčasu naredil veliko napak, ampak na koncu v javnosti vseeno izstopa, ker je dosegel gol. Pri meni zagotovo ne izstopa. Pri meni izstopajo tisti, ki so požrtvovalni, ki opravljajo zadane naloge in vseskozi delajo v korist ekipe. Zadetek je iz mojega vidika bolj simboličnega pomena kot karkoli drugega. V ospredju je ekipa,'' je moštveni duh izpostavil domžalski strateg, ki danes praznuje svoj 32. rojstni dan.

Nejc Skubic

Dvakratni državni prvaki so se s tretjo zmago povzpeli na sam vrh lestvice, kjer bodo vztrajali najmanj teden dni. Elsner se s trenutnim položajem na lestvici ne obremenjuje: ''Uživali bomo potem, ko bodo vse tekme odigrane in bomo še vedno prvi na lestvici. Na dolgi poti do končnega uspeha smo stopili šele na uvodno stopnico. Zelo dobro je, da smo hitro prišli do velikega števila točk, ampak potrebno je nadaljevati na takšen način. Vsi moramo ostati trdno na tleh in si prizadevati, da se miselnost ne spremeni. Še več, izboljšati se moramo v vseh segmentih igre.'' Domžalčani bodo v 4. kolu gostovali pri Rudarju. Tekma na Mestnem stadionu ob Jezeru Velenje bo v soboto ob 20:00.

Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Navadna tabela"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}