NKD TV: Leto 2013 bo ostalo v lepem spominu

Nejc Vidmar je edini igralec članskega moštva Nogometnega kluba Domžale, ki je v jesenskem delu prvenstva na igrišču prebil od prve do zadnje minute. 24-letni čuvaj mreže je z odličnimi predstavami skozi celotno koledarsko leto 2013 še enkrat več dokazal, da sodi med najboljše vratarje v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Nejc Vidmar

Tekma proti kranjskemu Triglavu je bila za energičnega Ljubljančana, ki je poleti postal tudi oče hčerki Zali, že 108. v najmočnejši slovenski ligi. V koledarskem letu 2013 je nastopil na 35-tih prvenstvenih tekma, na katerih je kar 14-krat ohranil mrežo nedotaknjeno, sedemkrat v spomladanskem delu minule sezone in sedemkrat v tekoči sezoni. Nasprotniki Domžal so imeli v letošnji sezoni na voljo tudi štiri enajstmetrovke in v tem segmentu se Vidmar lahko pohvali s polovično uspešnostjo. V 5. kolu je Jože Benko ob Kamniški Bistrici na gol na južni strani igrišča streljal previsoko, v 12. kolu pa je prvi strelec lige Massimo Coda na druga vrata iste zelenice streljal veliko natančneje, a se je z imenitno obrambo izkazal domači čuvaj mreže. Obe tekmi sta se končali z neodločenim izidom 1:1.

Nejc Vidmar

S prvim vratarjem Domžal smo se sprehodili čez celotno leto 2013, nekoliko podrobneje pa smo obdelali jesenski del sezone. Vidmar je s svojimi predstavami nadvse zadovoljen, nekoliko manj pa ga veseli pogled na lestvico in točkovni izkupiček. Po njegovih besedah mora ekipa spomladi prikazati bolj konstantne igre in redno zbirati točke.