NKD TV: Izkoristiti vsako priložnost

Nemanja Maksimović je v Nogometni klub Domžale prišel v začetku septembra. Po dolgotrajnem urejanju vse potrebne dokumentacije, številnih treningih, nastopu za mladinsko ekipo in odigranima prijateljskima tekmama proti Udineseju in graškemu Sturmu je minuli konec tedna debitiral v najmočnejši slovenski ligi. Proti Zavrču je odigral zadnjih 19 minut in pokazal veliko znanja in potencial, ki mu je z vrstniki v srbski reprezentanci do 19 let prinesel naslov evropskega prvaka.

Nemanja Maksimović

Otrok beograjske Crvene zvezde je na Evropskem prvenstvu v Litvi nastopil kljub temu, da je bil vse od začetka letošnjega leta brez kluba. 18-letni obrambni zvezni igralec je na prvenstvu odigral vse štiri tekme v celoti in bil med najboljšimi posamezniki turnirja. Maksimović se je po uspehu v Litvi odločil, da bo svojo klubsko kariero nadaljeval v Sloveniji. Ob Kamniški Bistrici se je hitro ujel s svojimi novimi soigralci, prvič pa se je preizkusil v članski konkurenci. Pod vodstvom Luke Elsnerja želi napredovati in se čim hitreje privaditi na višjo raven igre.

*slovenske podnapise lahko vključite s pritiskom na CC v spodnjem delu video predvajalnika

Nemanja Maksimović bo strokovnemu vodstvu na voljo tudi na naslednji preizkušnji, ki Domžalčane čaka že v sredo ob 17:00. V prvi tekmi četrtfinala slovenskega pokala se bodo prvaki iz leta 2011 v Stožicah pomerili z ljubljansko Olimpijo. Slednja ima od danes novega trenerja, 62-letnega Srba Milorada Kosanovića.