NKD TV: Visoka zmaga proti Celju

Deseto kolo Prve lige Telekom Slovenije je prineslo prvo domačo zmago domžalskega prvoligaša v letošnji sezoni. V Športnem parku je gostovalo Celje, ki je pred obračunom za dvakratnimi državnimi prvaki zaostajalo za točko, med tednom pa je v pokalu s kar 4:0 odpravilo Zavrč. Gostje so bili v uvodu tekme nekoliko boljši nasprotnik, vse pa se je spremenilo v 17. minuti, ko je Slobodan Vuk pobegnil gostujoči obrambi. Napadalca Domžal je s hrbta oviral Matic Žitko, ki si je za prekršek prislužil rdeči karton in Celjani so večino tekme odigrali z igralcem manj.

Domžale - Celje 4:0

Varovanci Luke Elsnerja so potrebovali nekaj časa, da so vzpostavili premoč na igrišču. Po pol ure igre so vendarle nevarneje zapretili proti gostujočim vratom, v 35. minuti pa so uspeli povesti. Večino dela je na desni strani opravil Drago Gabrić, ki je mojstrsko podal pred vrata, kjer je z glavo učinkovito akcijo zaključil Slobodan Vuk. Napadalec Domžal je dosegel še svoj peti gol v sezoni, tretjega prvenstvenega in poskrbel za minimalno vodstvo po prvem polčasu.

Slobodan Vuk

V drugem delu igre so Domžalčani zaigrali veliko bolj odločno in že po slabih dveh minutah je Joshua Parker podvojil prednost svoje ekipe. Isti igralec je vse dvome o končnem zmagovalcu razblinil v 80. minuti, ko je dosegel še svoj četrti gol v sezoni, tretjega prvenstvenega. Končni izid je le tri minute pozneje postavil podajalec pri tretjem golu, Žiga Kous, ki je mojstrsko obšel gostujočega vratarja in poslal žogo v prazno mrežo. S prvo domačo zmago v sezoni so Domžalčani ohranili stik z zgornjim delom lestvice. Že v sredo jih čaka nova prvenstvena preizkušnja, saj bodo ob 16:00 gostovali v Kranju.

Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Navadna tabela"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}