Balkovec v Domžalah do 2017Jure Balkovec in Matej Oražem

Po Nejcu Skubicu, Žigi Kousu in Rudiju Požegu Vancašu je Jure Balkovec četrti domžalski nogometaš, ki je v zadnjem obdobju podaljšal sodelovanje z dvakratnimi državnimi prvaki: ''Jure je naslednji v vrsti naših mladih igralcev, ki se je tekom lanske in uvoda letošnje sezone zelo izkazal. Nova pogodba je zanj, podobno kot za ostale fante, neke vrste nagrada in priznanje, da je na pravi poti, po drugi strani pa seveda tudi dodatna spodbuda in motivacija za nadaljnje delo. Jure se je izkazal kot zelo raznovrsten igralec, saj je sposoben pokriti kar nekaj mest v naši ekipi, kar je dodatna pozitivna lastnost in če bo nadaljeval z dosedanjim delom, se mu obeta lepa prihodnost tako v našem klubu kot morda tudi na kakšnem večjem svetovnem nogometnem odru,'' je ob podaljšanju sodelovanja dejal športni direktor Nogometnega kluba Domžale Matej Oražem.

Jure Balkovec

Zadovoljstva ob podpisu nove pogodbe ni skrival niti 185 centimetrov visoki nogometaš: ''Izjemno sem vesel, da sem se dogovoril za novo dolgoročnejšo pogodbo. Klub je s tem na najboljši možni način pokazal zaupanje vame in dal dodatno vrednost mojim predstavam na igrišču. Upam, da bom v prihodnje zaupanje kluba potrdil z dobrimi igrami.'' Balkovec je v minuli sezoni zbral dvanajst nastopov in dosegel gol v predzadnji tekmi proti Nafti, v tekočem prvenstvu pa je na igrišče stopil desetkrat , žogo pa je v nasprotnikovo mrežo spravil dvakrat, obakrat proti Aluminiju: ''Moram priznati, da ob prihodu v Domžale nisem pričakoval tako hitre uveljavitve v članskem moštvu. Razlika med mladinsko in člansko ligo je vendarle velika. Po drugi strani pa sem imel tudi nekaj sreče, saj je bilo v lanski sezoni v naši ekipi veliko poškodb. Dobil sem priložnost in jo zagrabil z obema rokama.''

Jure Balkovec in Rudi Požeg Vancaš

Boljši strelski izkupiček v letošnji sezoni je tudi posledica spremembe igralnega mesta. Potem, ko je večino minule sezone odigral na mestu levega bočnega branilca, je trener Stevan Mojsilović v tekočem prvenstvu igralca premaknil na levi krilni položaj: ''Trenutno še nisem povsem prepričan, kje je moje standardno mesto v ekipi. Dobro mi je šlo tako na mestu levega bočnega branilca kot tudi na krilnem položaju. Moram pa priznati, da mi bolj ugaja napadalnejša vloga in upam, da se bom ustalil na levem krilnem položaju,'' pojasnjuje 18-letni reprezentant Slovenije do 19 let, ki ga v zadnjem obdobju muči neprijetna poškodba: ''Od poškodbe zadnje stegenske mišice so minili že trije tedni. Upam, da bom čez teden dni na treningih že v polnem pogonu z ekipo.'' Jure bo tako skoraj zagotovo izpustil sobotno gostovanje pri ljubljanski Olimpiji, najverjetneje pa bo že nared za obračun s Celjani, ki bo 24. novembra v Domžalah.

Tekst: Grega Krmavnar
Foto: Grega Krmavnar in Lado Vavpetič

esadmulalic logo  Joma  EK Elpro Križnič

PecarstvoBosty Logotip CRGP logoSZ logotip Logo hitD ToursAS DomžaleMG instalaterstvoTG LOGO BREZ OZADJAMetal profilAvtomehanika KvederOrbim KamnikSalomonLavacoNemecIzolacije PevecvalinanovProairDare Kos s.p.SPC ŠkerjanecGM Jagodicaslanibmc ound   chio logo jpg RGB SiPRO