NKD TV: Nadigrali vodilnega, a žal izgubili

Nogometaši Domžal so v soboto doživeli enega najbolj bolečih porazov pod vodstvom trenerja Luke Elsnerja. Na zelo dobro obiskanem stadionu v Športnem parku so proti vodilni Gorici vseh devetdeset minut narekovali ritem igre, si pripravili kopico priložnosti, a so morali na koncu tekmecu čestitati za zmago z izidom 2:3.

Osvežitev

O veliki premoči rumenih govori tudi statistika. Domžalčani so proti vratom sprožili 19 strelov, Gorica le osem, od tega v okvir vrat 10, gostje le 6. Posest žoge je bila na koncu 58:42 odstotkov v korist domačih: ''Saj ne vem, kaj je bolje? Ali to, da izgubiš tekmo, na kateri nisi pokazal nič in rečeš, pošteno smo ostali praznih rok. Tako je bilo recimo proti Rudarju. Ali pa odigraš vrhunsko tekmo kot proti Gorici, a na koncu padeš na kruto realnost nogometa, v kateri ne dobiš tistega, kar si si z igro zaslužil,'' se je nemudoma po tekmi vprašal vidno razočarani trener Luka Elsner in nadaljeval: ''Proti Gorici smo si zaslužili mnogo več, a smo izgubili zaradi posamičnih napak, ki si jih na tej ravni ne smemo privoščiti. V drugem polčasu bi morali preiti v vodstvo, a smo jim omogočili, da so dosegli drugi gol. Pri izidu 2:2 je bilo v zaključku tekme težko še naprej ustvarjati pritisk na njihovi polovici in na njihovo zadnjo linijo, saj smo zaradi visokega ritma skozi celotno tekmo fizično nekoliko popustili. Deset minut pred koncem smo igralce opozorili, da je glede na potek tekme 2:2 soliden rezultat in da ne smemo pustiti tretjega gola Gorici. Tukaj zamerim svojim fantom, saj bi lahko tekmo zaključili s točko in z določenim zadovoljstvom. Moram pa poudariti, da smo prikazali najboljšo igro v sezoni, če ne celo odkar sem trener Domžal.''

Domžalčani so vrata Gorice ogrožali z vseh možnih položajev. Nekajkrat je odlično posredoval vratar Gregor Sorčan, nekajkrat so nogometaši žogo izbili z golove črte, na pomoč pa jim je priskočil tudi okvir vrat. Na drugi strani si je, ob obeh golih Blessinga Chibuikeja Elekeja, Gorica najlepše priložnosti pripravila šele v zadnjih desetih minutah, ko je padla tudi odločitev o zmagovalcu. S pravim evrogolom v 87. minuti je zanjo poskrbel Matija Širok: ''Ne moremo reči, da smo imeli smolo, saj prejeti goli niso bili plod sreče. Ni šlo za odbite žoge ali za strele s 40 metrov. Gorica je mrežo zatresla iz priložnosti, ki smo jim jih mi dovolili. Pri prejetih zadetkih se nikakor ne moremo izgovarjati na smolo, na drugi strani pa je stvar nekoliko drugačna. Imeli smo nekaj zelo lepih priložnosti, ki niso bile izkoriščene zaradi našega slabega zaključka. So pa bile tudi priložnosti, kjer je sreča igrala svojo vlogo. Nekajkrat so gostje žogo izbili z golove črte, zatresli smo prečko, zato lahko ob tem rečemo, da nam je zmanjkal tudi kanček sreče,'' pojasnjuje 33-letni strateg, ki ga veseli odlična raven igre.

Amedej Vetrih

Domžalčani so v uvodnih šestih kolih kar 77-krat streljali proti vratom nasprotnika, kar je največ v celotni ligi. Pred sobotno tekmo je bila v tej prvini najboljša Gorica, ki pa je po tekmi ob Kamniški Bistrici pri številki 71: ''Najtežje, a hkrati najbolj pomembno je, da ohranimo upanje in zadržimo visoko raven igre v polju. Zavedati se moramo, da nam bo to slej kot prej prineslo rezultat tudi na domačem igrišču. Po porazu, ki je drugačen od ostalih v letošnji sezoni, moramo iti v Zavrč po tri točke, ki jih nujno potrebujemo. Sezona je še dolga, me pa veseli, da smo v polju na tako visoki ravni. Tako dobrega nogometa že dolgo nismo igrali.''

Benjamin Morel

Sledita dve gostovanji, na katerih so Domžalčani po treh obračunih še stoodstotni: ''Težko rečem, da smo veseli, ker sledita dve gostovanji, saj je igranje v Zavrču in tudi Celju zelo zahtevno. Nisem vesel tega. Želel bi si nove tekme doma, da bi prekinili negativen niz in da pri navijačih, ki so se v soboto zbrali v zelo lepem številu (1100 op. p.), vzpodbudimo zadovoljstvo tudi z rezultatom in ne le igro. Če bomo uspeli izkoreniniti določene pomanjkljivosti v obrambi, bomo s takšno igro tudi točkovno na ravni, ki si jo želimo,'' se zaveda domžalski strateg, ki bo prihodnji teden izkoristil tudi za prijateljsko tekmo. Rumeni se bodo v torek v Športnem parku v Domžalah pomerili s katarskim moštvom Al-Mesaimeer Sports Club.