Igralec tekme #6: Juninho

Nogometaši v najmočnejši slovenski ligi prvenstvo nadaljujejo v zgoščenem ritmu. Vsega štiri dni po porazu z velenjskim Rudarjem, Domžalčane že čaka gostovanje v Novem mestu. Krka je novo sezono začela odlično, saj je v boju z Rudarjem (1:0), Celjem (1:1), Gorico (1:2) in Zavrčem (1:0) osvojila sedem točk in na lestvici zaseda visoko četrto mesto. Pred potjo na Dolenjsko smo se pogovarjali z Brazilcem Juninhom, ki so ga soigralci na sobotni tekmi izbrali za igralca tekme.

Juninho

Izbiranje igralca tekme po porazu je za nogometaše vselej mučna naloga. Na koncu je šest igralcev dobilo dva glasova, 31-letni Brazilec pa jih je zbral šest. Čeprav je bil tega prestižnega naslova deležen prvič odkar se je vrnil ob Kamniško Bistrico, je bila to le slaba tolažba za sobotni poraz: ''Prvi gol vselej usmeri potek tekme. Če bi zadeli mi, bi se razpletlo povsem drugače. Rudar je imel eno priložnost in iz tiste je dosegel gol. Po drugi strani pa je res, da nismo pokazali prave energije. Manjkala je prava želja, s katero lahko tudi na silo prideš do zmage. Imeli smo posest žoge, a smo bili premalo konkretni. Škoda, da smo na takšen način zapravili tri točke. Po porazu nikakor ne morem biti zadovoljen,'' se je odzval izkušeni zvezni igralec, ki ga je poraz močno potrl: ''Skupaj z družino bi lahko sproščeno preživel nedeljo, tako pa sem cel dan premleval dogodke s tekme. Včeraj smo s strokovnim vodstvom opravili analizo in sedaj smo že osredotočeni na naslednjo preizkušnjo. Pred nami je nov težak izziv.''

Konec

Trener Luka Elsner po tekmi z Velenjčani ni bil presenečen nad slabo podobo svoje ekipe. Kot je dejal, se je to nakazovalo že na treningih: ''V slovenski ligi moraš biti na vsaki tekmi stoodstoten v vseh segmentih igre, saj si v nasprotnem primeru nemudoma kaznovan. Četudi imaš kvalitetnejše moštvo od nasprotnika, brez pravega pristopa ne boš uspešen. Proti Kopru smo bili odlični 60 minut, proti Mariboru drugi polčas, proti Olimpiji pa celotno tekmo. Proti Rudarju smo imeli le kvalitetno posest žoge, vse ostalo pa ni bilo na pravi ravni. Prepričan sem, da bomo v sredo znova pokazali pravo moč naše ekipe,'' se zaveda oče treh otrok, ki opozarja na izenačenost lige: ''Letošnje prvenstvo bo zelo zanimivo. Po porazu boš na lestvici hitro izgubil nekaj mest, z zmago pa se boš prav tako hitro dvignil. Imamo svoje cilje, zato moramo ohraniti mesto pri vrhu. Tekmo z Rudarjem smo že pozabili, izgubljene točke pa moramo nadoknaditi v sredo v Novem mestu.''

Juninho

Spomin Domžalčanov na Portoval je vse prej kot lep. Na štirih tekmah v zadnjih dveh sezonah imata obe ekipi po dve zmagi. Zadnji obisk v dolenjski prestolnici pa se je za rumene končal klavrno, saj so vodstvo z 2:0 zapravili v vsega sedmih minutah drugega polčasa, ko so Novomeščani dosegli kar tri gole: ''Pred nami je zanimiva tekma. Pomerila se bosta soseda na lestvici, kar pomeni, da nam zmaga prinaša višje mesto. Na zadnji tekmi na Portovalu smo doživeli boleč poraz, ki nam pred tokratnim gostovanjem zagotovo predstavlja dodaten motiv. Naredili bomo vse, da ohranimo stoodstotni izkupiček na gostovanjih,'' bojno razpoložen na Dolenjsko odhaja Juninho, ki sovraži zimo in obožuje poletje. Ta podatek ni nepomemben, saj se bo tekma v Novem mestu začela že ob 17:30: ''Vreme je res peklensko, a nikakor ne more biti izgovor, saj so pogoji za obe ekipi enaki. Z mislimi moramo biti le na igrišču. Strokovno vodstvo nam bo predstavilo vse dobre in slabe lastnosti tekmeca, mi pa moramo taktičen načrt v popolnosti izvesti na igrišču,'' je zaključil Juninho, ki se je v soboto z 12.029 odigranimi minutami prebil na tretje mesto večne lestvice Nogometnega kluba Domžale v tej statistični prvini.

Juninho

Tekmo med Krko in Domžalami, ki se bo na stadionu Portoval v Novem mestu začela v sredo, 12. avgusta ob 17:30, bo vodila sodniška trojka Roberto Ponis (Koper), Manuel Vidali (Gračišče) in Janez Lunežnik (Zgornja Ložnica). Delo četrtega sodnika bo opravljal Mihael Antič (Dekani). V ekipi Domžal zaradi okrevanja po poškodbi ne bo Rudija Požega Vancaša in Dejana Milića. Kaznovan je Kenan Horić, ki je proti Rudarju prejel rdeči karton.