Vetrih: Vrniti se na pravo pot

Amedej Vetrih je v Nogometni klub Domžale prišel tik pred začetkom letošnjega prvenstva in si nemudoma prislužil mesto v udarni enajsterici. Vse štiri tekme je začel od prve minute, zadnji dve pa je odigral v celoti. V soboto je s soigralci lovil prvo domačo zmago v sezoni, a se tekma z Rudarjem ni odvila po željah rumenih. Dvakratni prvaki bodo poizkušali izgubljene točke nadoknaditi že v sredo, ko ob 17:30 gostujejo pri novomeški Krki.

Amedej Vetrih

''Na žalost se nam v soboto ni izšlo. V prvem polčasu smo prikazali dokaj dinamično igro. Res je, da smo naredili nekaj individualnih napak, a bi kljub temu lahko že v prvem delu storili več. Rudar je izkoristil svojo edino polpriložnost, saj je po predložku žoga nesrečno končala v mreži. Po zaostanku smo potrebovali precej časa, da smo se psihološko pobrali. V drugem polčasu smo se trudili priti do izenačenja, zadeli celo okvir vrat, a nam na žalost ni uspelo,'' se je tekme z Velenjčani spomnil 24-letni zvezni igralec, ki je v prvi slovenski ligi odigral že 114 tekem: ''Poraz bo pustil določene posledice, ampak v športu se je potrebno po padcu čim hitreje pobrati. Prepričan sem, da smo psihološko dovolj močni, da bomo že v sredo stopili nazaj na pravo pot.''

Domžalčani so na uvodnih treh tekmah odigrali tri derbije proti Kopru, Mariboru in Olimpiji. Z zmago v Ljubljani so svoj izkupiček povečali na šest točk in si pripravili lepo izhodišče za nadaljevanje sezone. Uspeh proti zadnjeuvrščenemu Rudarju bi jim prinesel vrh lestvice, a zgodilo se je ravno nasprotno. Velenjčani so se dvignili z dna lestvice, Domžalčani pa padli na peto mesto: ''Igralci smo se zavedali, da nas čaka težka tekma in da tri točke niso samoumevne. S fanti smo naredili vse, da bi zmagali, a na žalost se v nogometu zgodijo tudi takšne tekme. Verjamem, da se bomo že v sredo pokazali v pravi luči,'' se je k naslednji tekmi obrnil Primorec.

Novomeška Krka, ki se je v lanski sezoni vse do zadnjega kola krčevito borila za obstanek v Prvi ligi Telekom Slovenije, je letošnje tekmovalno leto začela odlično. Po štirih odigranih tekmah ima na svojem kontu sedem točk in je na lestvici mesto pred Domžalčani: ''V slovenski ligi ni lahkih tekem. Vsaka je poglavje zase in prav vsaka je izjemno zahtevna. V Novem mestu pričakujemo trd boj. Vsaka žoga bo pomembna in prepričan sem, da bomo uspešni,'' je optimistično zaključil 181 centimetrov visoki nogometaš, ki je na štirih tekmah na igrišču preživel 311 minut.