sobota, 08.08.2015 ob 18:30
Športni park Domžale, 700 gledalcev
Strelca: 0:1 Prašnikar 25', 0:2 Krcić 83'

Sodniki:
Damir Skomina (Koper), Robert Vukan (Apače), Bojan Ul (Šentilj v Slovenskih Goricah). Dodatna pomočnika: Roberto Ponis (Koper), Dragoslav Perič (Kranj). Četrti sodnik: Manuel Vidali (Gračišče). Delegat: Dušan Bezjak (Tolmin).

Domžale: Husmani - Majer 46', Mance - Vuk 59', Črnic - Grvala 77'
Rudar Velenje: S. Babić - Pišek 68', Trifković - Žitko 70', Prašnikar - Krcić 76'
Rumeni kartoni: Bolha 6', Jahić 26', Horić 60', Ihbeisheh 70', Kašnik 73', Horić 75'
Rdeči karton: Horić 75'

V ekipi Domžal zaradi okrevanja po poškodbi ni Rudija Požega Vancaša in Dejana Milića. Manjka tudi Darko Zec, ki je danes zgodaj zjutraj povil svojega prvega otroka, sina Matijo. Prvič bo tekmo v udarni enajsterici začel hrvaški napadalec Antonio Mance, ki je včeraj praznoval svoj 20. rojstni dan. Prvič sta v kadru za tekmo NK Domžale vratar Adnan Golubović in branilec Miha Blažič. Današnja tekma je dobrodelno obarvana, saj zbiramo sredstva za Nina Rakoviča. Nogometni navdušenec, ki ga že od rojstva spremlja cerebralna paraliza, potrebuje nov kombi s posebnim dvigalom. Več o akciji najdete tukaj...

Nino in Nejc

90+4. minuta: Glavni sodnik Damir Skomina je označil konec tekme.

90+3. minuta: Domžalčani so poizkušali s strelom z razdalje. Nenatančen je bil Dobrovoljc.

90+1. minuta: Četrti sodnik Manuel Vidali je označil tri minute dodatka tekme.

87. minuta: Morel je priboril prosti strel na desni strani. Po podaji Skubica je v kot odbil Kašnik. Po podaji Trajkovskega je na prvi vratnici odbil Pišek.

0:2 Krcić; 83. minuta:
Strel Piška je blokiral Majer in Rudar je prišel do kota. Po podaji Babića je odbil Dobrovoljc. V nadaljevanju akcije je do strela prišel Krcić, a je zadel zunanji del mreže. Rudar je prišel do novega kota. Po podaji Babića je odbil Vuk. Velenjčani so nadaljevali z akcijo in žoga je na levi strani kazenskega prostora prišla do Krcića. Ta je z 12 metrov natančno zadel dolgi kot nemočnega Vidmarja.

Konec

81. minuta: Krcić je prišel do kota z leve strani. Po podaji Maria Babića je odbil Vuk.

77. minuta: V ekipi Domžal je Matica Črnica zamenjal Ernest Grvala.

76. minuta: V ekipi Rudarja je Prašnikarja zamenjal Krcić.

Rdeči karton Horić/Domžale; 75. minuta: Zaradi prekrška na polovici Rudarja je drugi rumeni karton na tekmi prejel Horić, ki je moral predčasno z igrišča.

74. minuta: Prosti strel z 20 metrov je izvedel Morel, ki je v živem zidu zadel Knezovića.

Kenan Horić

73. minuta: Slabih 20 metrov od vrat Rudarja je Juninha s prekrškom za rumeni karton zaustavil Kašnik.

72. minuta: Mario Babić je pobegnil po levi strani polovice Domžal. Poslal je predložek pred vrata, kjer je v zadnjem trenutku pred Prašnikarjem odbil Horić.

70. minuta: V ekipi Rudarja je Trifkovića zamenjal Žitko. Skubic je izvajal prosti strel z desne strani polovice Rudarja. Na prvi vratnici je z glavo streljal Dobrovoljc, a je meril previsoko.

70. minuta: Zaradi prekrška nad Benjaminom Morelom je rumeni karton prejel Ihbeisheh.

Nejc Skubic

69. minuta: Skubic je z desne strani poslal odličen predložek na drugo vratnico, kjer je s prve z voleja streljal Črnic. Meril je za las mimo leve vratnice.

68. minuta: V ekipi Rudarja je Stjepana Babića zamenjal Anže Pišek.

67. minuta: Kašnik je odbil v kot z desne strani. Po podaji Trajkovskega ob stranski črti je Črnic žogo zavrnil do Dobrovoljca, ki je s sedmih metrov stresel levo vratnico. V nadaljevanju akcije je po podaji Skubica Horić z glavo meril mimo desne vratnice.

66. minuta: Jahić je odbil v kot z desne strani. Po uigrani akciji Domžal so se gostje ubranili.

Gaber Dobrovoljc

60. minuta: Zaradi prekrška nad Stjepanom Babićem je rumeni karton prejel Kenen Horić.

59. minuta: V ekipi Domžal je Antonia Manceja zamenjal Slobodan Vuk.

54. minuta: Po podaji Trajkovskega je z levega robu kazenskega prostora močno sprožil Črnic. Radan je z žogo odbil do Skubica, ki je nemudoma streljal, a je bil Radan znova na pravem mestu.

50. minuta: Horić je z odlično podajo za hrbtom obrambe Rudarja našel Črnica, ki je z lepim lobom žogo poslal v mrežo. Glavni sodnik Skomina je gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

Žan Majer

46. minuta: Med odmorom je v ekipi Domžal Zenija Husmanija zamenjal Žan Majer. Drugi polčas so s sredine igrišča začela nogometaši Domžal.

45+1. minuta: Glavni sodnik Damir Skomina je označil konec prvega polčasa.

45. minuta: Domžalčani so dobrih 30 metrov od svojih vrat storili prekršek. Prosti strel je izvedel Jahić, ki je na vrhu kazenskega prostora zadel Trajkovskega.

42. minuta: Velenjčani so uspešno kombinirali na polovici Domžal. Z levega roba kazenskega prostora je poizkušal Bolha, a je bil vratar Vidmar na golovi črti zanesljiv.

Dejan Trajkovski

26. minuta: Zaradi prekrška nad Dejanom Trajkovskim je rumeni karton prejel Jahić.

0:1 Prašnikar; 25. minuta: Trifković je uspešno preigraval na levi strani polovice Domžal. Poslal je nizek predložek pred vrata, kjer je Prašnikar z nežnim dotikom žogo poslal v desni kot domačih vrat.

22. minuta: Domžalčani nadaljujejo s kontinuiranimi napadi proti strnjeni obrambi Rudarja. Tokrat je z dobrih 20 metrov poizkušal Juninho, a je meril previsoko.

18. minuta: Vetrih je z glavo žogo poslal do Juninha, ki je na polovici Rudarja na kratko podal do Morela. Ta je z dobrih 25 metrov poizkušal s strelom, a je meril previsoko.

Juninho

7. minuta: Prosti strel s 25 metrov je izvajal Morel, ki je meril za las čez zgornji desni kot gostujočih vrat.

6. minuta: Odličen prodor Juninha je s prekrškom za rumeni karton zaustavil Bolha.

4. minuta: Trajkovski je pobegnil po levi strani. Poslal je nevaren predložek pred vrata, kjer je za las zamudil Mance.

1. minuta: Tekmo so s sredine igrišča začeli nogometaši Rudarja.