Trajkovski: Nisem vedel, da je žoga v mreži

Sobotni derbi v Ljubljani bo v najlepšem spominu ostal obema strelcema, Dejanu Trajkovskemu in Antoniu Manceju. Prvi je na svoji 53. tekmi v najmočnejši slovenski ligi dosegel prvi gol v članski karieri. Drugi pa je le dan po podpisu pogodbe debitiral v dresu Domžal in po vsega petih minutah na zelenici že preusmeril žogo v mrežo Olimpije.

Dejan Trajkovski

Dejan Trajkovski je svoj prvi gol v članski konkurenci dosegel na 69. tekmi v vseh tekmovanjih: ''Dolgo časa sem čakal na prvi gol in končno je prišel. Enkrat se je moralo zgoditi. Po lepi podaji Skubica sem udaril z desnico, saj ni bilo veliko časa za pripravo na strel. Najprej sploh nisem vedel, da je žoga končala v mreži, potem pa sem videl, da se soigralci veselijo in tečejo proti meni. Še enkrat sem pogledal proti golu in videl, da je žoga v mreži,'' je enega od vrhuncev svoje kariere z velikim nasmeškom na obrazu pojasnil 23-letni Mariborčan in dodal: ''Najbolj pomembno je, da je žoga končala v mreži. Morda pa se mi bo gol zaradi tega, ker sem ga dosegel proti Olimpiji, vseeno nekoliko bolj vtisnil v spomin.'' (smeh)

Levi bočni branilec je na igrišču preživel vseh 90 minut, nekajkrat pa se je znašel tudi v ostrih dvobojih z nasprotnikovimi igralci. Eden od takšnih je bil tudi z Miho Zajcem v zaključku prvega polčasa, ko sta igralca trčila z glavama. Glavni sodnik Matej Jug je označil prekršek v korist Olimpije, kar je močno razjarilo domačega trenerja Marijana Pušnika. Slednji je namreč za igralca Domžal zahteval rumeni karton, a je moral na koncu, zaradi preglasnega protestiranja, na tribuno prav strateg Olimpije: ''Tekma je bila izjemno zahtevna. Olimpija si je na začetku pripravila nekaj ugodnih položajev, a smo se dobro ubranili. Dosegli smo gol, potem pa je sledil še rdeči karton Finka, ki je šel povsem nepremišljeno v dvoboj z Zecem. Z igralcem več smo ujeli ritem in tekmec je postajal vse bolj nervozen. Posledica je bil še drugi rdeči karton za Olimpijo, tako da smo v nadaljevanju z zrelo igro pripeljali tekmo mirno do konca. Žogo smo držali v svoji posesti in s potrpežljivo igro prišli še do drugega gola. Od prve do zadnje minute smo bili stoodstotno zbrani. Naredili nismo niti ene večje napake in zelo smo zadovoljni, da smo uspeli vseh 90 minut igrati na visoki ravni, kar nam v letošnji sezoni še ni uspelo. Povsem zasluženo smo domov odnesli vse tri točke,'' je tekmo ocenil Trajkovski.

Veselje

Domžalčani so v uvodnih treh tekmah dvakrat zmagali in enkrat izgubili. S šestimi točkami na lestvici zasedajo drugo mesto, takoj za vodilnim Mariborom, ki je osvojil točko več: ''Proti Mariboru ne bi smeli ostati praznih rok, a smo z zmago v Ljubljani tisti poraz uspeli izničiti. Iz tekme v tekmo smo boljši in upam, da bomo tudi v prihodnje uspeli držati zbranost vseh devetdeset minut. Za nami so sedaj trije derbiji in na naslednjih tekmah moramo biti v pripravi zelo previdni, saj prihajajo tekmeci s spodnjega dela lestvice. Ohraniti moramo visoko motivacijo in zbranost ter napredovati iz tekme v tekmo,'' opozarja 175 centimetrov visoki levi bočni branilec, ki je član Nogometnega kluba Domžale od začetka letošnjega koledarskega leta. V rumenem dresu je do danes izpustil le eno tekmo in sicer zadnjo v minuli sezoni, ko zaradi štirih rumenih kartonov v sezoni ni imel pravice nastopa. Po petih uradnih tekmah letošnje sezone ima polno minutažo.

Antonio Mance

V nasprotju z Mariborčanom je Antonio Mance v soboto vknjižil šele prvi nastop na slovenskih nogometnih zelenicah. 19-letni hrvaški napadalec je v igro vstopil v 79. minuti, slabih šest minut pozneje pa se je že veselil svojega prvega gola v rumenem dresu: ''Tekma je bila super, kar velja tudi za vzdušje na stadionu, ki mi je zelo všeč. Moja pot v Domžalah bi se težko začela bolje, a to še nič ne pomeni. Začelo se je dobro, a pred menoj je še precej trdega dela. Nadaljevati moram v tem slogu, najbolj pomembno pa je, da ekipa zmaguje,'' ostaja skromen 188 centimetrov visoki nogometaš, ki je večino priprav opravil z ukrajinskim klubom Karpaty Lvov.

Slednjega je Evropska nogometna zveza kaznovala s prepovedjo vseh aktivnosti v prestopnem roku, zato se je nekdanji igralec puljske Istre 1961 odločil, da kariero nadaljuje na sončni strani Alp: ''Domžale spremljam že dlje časa, zato sem vedel, da gre za dober klub, ki ima visoke ambicije. Vselej se bori za vrh lestvice in za nastop v evropskih tekmovanjih. Vzdušje v garderobi je super. Fantje so me zelo dobro sprejeli, tako da se lahko v celoti posvetim le delu na igrišču. Prepričan sem, da sem storil pravi korak,'' je svojo odločitev pojasnil Mance, ki je na vprašanje o svojih ambicijah odgovoril: ''Najbolj pomembno je, da zmagujemo in da je klub na najvišjem možnem mestu.'' Domžalčani bodo naslednjo tekmo odigrali v soboto, 8. avgusta ob 18:30, ko bo v Športnem parku Domžale gostoval velenjski Rudar.