sobota, 16.05.2015 ob 20:05
Ljudski vrt Maribor, 7.500 gledalcev
Strelec: 1:0 Tavares 73'

Sodniki:
Dragoslav Perić (Kranj), Robert Vukan (Apače) in Janez Lunežnik (Zgornja Ložnica). Dodatna pomočnika: Andrej Žnidaršič (Kranj), Marko Podgoršek (Duplje). Četrti sodnik: Goran Mikača (Višnja Gora). Delegat: Branko Gros (Beltinci).

Domžale: Šišić - Črnic 46', Podlogar - Vuk 73', Morel - Ožbolt 80'
Rumeni kartoni: Horić 18', Vujčić 47', Volaš 56', Stojanović 60', Ibraimi 61', Vujčić 63', Črnic 84', Šuler 87'
Rdeči kartoni: Vujčić 63'

V ekipi Domžal zaradi okrevanja po poškodbi ni Dejana Milića, Veljka Simića in Mateja Eterovića.

90+6. minuta: Glavni sodnik Dragoslav Perić je označil konec tekme. Čestitke Mariboru ob 13. naslovu državnega prvaka.

90+2. minuta: Nekateri gledalci so preskočili ograjo, zato je bila tekma za nekaj trenutkov prekinjena.

90+1. minuta: Četrti sodnik Goran Mikača je označil tri minute dodatka tekme.

Uroš Korun

89. minuta: Janža je odbil v kot z desne strani. Po podaji Skubica je žoga preletela vse nogometaše. V neposrednem protinapadu je Črnic v zadnjem trenutku odbil v kot.

87. minuta: Zaradi zavlačevanja je rumeni karton prejel Šuler.

86. minuta: Horić je z odlično podajo na levi strani zaposlil Trajkovskega. Ta je poslal natančen predložek na prvo vratnico, kjer je Vuk z glavo stresel vratnico.

85. minuta: V ekipi Maribora je Tavaresa zamenjal Zahović.

84. minuta: Zaradi prekrška nad Sallalichom je rumeni karton prejel Matic Črnic.

Kenan Horić

80. minuta: V ekipi Domžal je Benjamina Morela zamenjal Alen Ožbolt. Rumeni karton je prejel Stojanović.

76. minuta: Črnic je poizkušal s strelom, a so domači odbili do Majerja. Ta je namesto strela podal na desno do Skubica, ki je poslal nizek predložek pred vrata, kjer je Janža odbil v kot. Po podaji Skubica je do strela z glavo prišel Horvat, a je meril mimo desne vratnice.

73. minuta: V ekipi Domžal je Mateja Podlogarja zamenjal Slobodan Vuk.

1:0 Tavares 73':
Stojanović je prodrl po desni strani polovice Domžal. Znotraj kazenskega prostora je močno podal na drugo vratnico, kjer je bil povsem sam Tavares, ki je iz neposredne bližine poslal žogo v mrežo.

72. minuta: Trajkovski je priboril prosti strel na levi strani polovice Maribora. Po podaji Skubica je žoga končala v rokah vratarja Handanovića.

70. minuta: Bohar je priboril kot z leve strani. Po podaji Janže je na drugi vratnici z glavo streljal Šuler, a je pred vrati odbil Horić.

65. minuta: V ekipi Maribora je Volaša zamenjal Sallalich.

Rdeči karton Vujčić; 63. minuta:
Zaradi ostrega prekrška nad Juninhom je drugi rumeni karton na tekmi prejel Vujčić, ki je moral zapustiti igrišče.

62. minuta: Prosti strel z leve strani polovice Maribora je izvajal Skubic. Žoga je letela proti zgornjemu levemu kotu domačih vrat, a je bil kapetan Domžal premalo natančen.

61. minuta: Zaradi protestiranja po prekršku nad Dejanom Trajkovskim je rumeni karton prejel Ibraimi.

Kenan Horić

56. minuta: Zaradi simuliranja v kazenskem prostoru Domžal je rumeni karton prejel Volaš.

50. minuta: Janža je priboril kot z leve strani. Po podaji Janže je do strela z glavo prišel Rajčevič, ki je meril previsoko.

47. minuta: Zaradi prekrška nad Juninhom je rumeni karton prejel Vujčić.

46. minuta: Domači so storili napako na svoji polovici. Morel je na levi strani našel Majerja, ki je streljal s prve z levico, a je meril previsoko.

46. minuta: V ekipi Domžal je med odmorom Aladina Šišića, ki se je poškodoval, zamenjal Matic Črnic. Drugi polčas so s sredine igrišča začeli nogometaši Domžal.

45+2. minuta: Glavni sodnik Dragoslav Perić je označil konec prvega polčasa.

45+1. minuta: Četrti sodnik Goran Mikača je označil minuto dodatka v prvem polčasu.

42. minuta: Šišić je odlično prodrl po desni strani polovice Maribora. Poslal je uporaben predložek pred vrata. Za las je zamudil Podlogar, žogo pa je s pestmi odbil vratar Handanović.

40. minuta: Maribor je prišel do kota z desne strani. Po podaji Janže je na drugi vratnici v stranski avt odbil Podlogar.

37. minuta: Morel je storil napako na svoji polovici. Podal je točno do Volaša, ki je podaljšal do Ibraimija. Ta je bil sam pred vratarjem Vidmarjem, ga ugnal z lob udarcem, a je z golove črte uspešno odbil Horić.

Nejc Vidmar

34. minuta: Volaš je prodiral po desni strani. Poslal je nizek predložek pred vrata, kjer je Tavares iz neposredne bližine sprožil mimo gostujočih vrat.

33. minuta: Domžalčani so znova poizkušali z razdalje. Tokrat je previsoko meril Juninho.

24. minuta: Trajkovski je priboril prosti strel na levi strani polovice Maribora. Po podaji Skubica je Korun na drugi vratnici z glavo meril mimo gola.

19. minuta: Domžalčani so prišli do novega zaključnega strela. Z dobrih 25 metrov je poizkušal Morel, ki je meril previsoko.

18. minuta: Zaradi prekrška nad Tavaresom je rumeni karton prejel Kenan Horić.

Uroš Korun

12. minuta: Domžalčani so kombinirali globoko na levi strani polovice Maribora. Do strela z roba kazenskega prostora je prišel Majer in vratar Handanović je z velikimi težavami odbil v kot. Po podaji Trajkovskega so domači odbili do Morela, ki je streljal proti vratom, a je zadel Ibraimija. Znova je kot izvajal Trajkovski. Po uigrani akciji je do strela s 25 metrov prišel Šišić, ki je meril previsoko.

10. minuta: Ibraimi je prodiral po desni strani polovice Domžal. S podajo je v kazenskem prostoru našel Volaša, ki je s petih metrov z desne strani meril za las mimo oddaljenejše vratnice.

8. minuta: Nepopustljivi Podlogar je priboril kot z desne strani. Po podaji Trajkovskega je z glavo odbil Volaš.

6. minuta: Domžalčani so poslali globinsko žogo po sredini igrišča. Šišić je krenil sam proti vratom, a je pravočasno posredoval Handanović, ki je žogo odbil.

1. minuta: Tekmo so s sredine igrišča začeli nogometaši Maribora.