NKD TV: Sedem črnih minut odneslo zmago

Nogometaši Domžal so v 32. kolu Prve lige Telekom Slovenije zapravili novo lepo priložnost za zagotovitev mesta, ki v prihodnji sezoni prinaša evropske tekme. Na gostovanju v Novem mestu so dvoboj s Krko začeli odlično, saj je že v 8. minuti svoj tretji gol v sezoni dosegel Matej Podlogar. Vsega 20 minut pozneje je vodstvo dvakratnih prvakov podvojil Darko Zec. Obakrat je bil podajalec Nejc Skubic. Vse je kazalo na četrto zmago Domžal nad Novomeščani v letošnjem tekmovalnem letu, a je sledilo sedem črnih minut.

Aladin Šišić

V 72. minuti je domačine z izjemnim golom v igro vrnil Danijel Rašić. Dobrih 60 sekund pozneje je bil izid že izenačen. Za novo mojstrovino Dolenjcev je poskrbel Josip Fuček, ki je neoviran natančno meril v levi kot. Domačini so silovit nalet na domžalska vrata končali v 79. minuti, ko je po podaji s kota žogo v mrežo poslal Marin Perić in postavil končni izid 3:2: ''Ko v prvem polčasu nadigraš nasprotnika in bi lahko na odmor odšel s prednostjo štirih golov, moraš to izkoristiti. Pri izidu 2:0 se lahko zgodi marsikaj in nam se tudi je. Prejeli smo dva evrogola in zaplavali v vode, v katere ekipa, ki se bori za Evropo, ne sme. Pokazali smo ogromno nezrelosti, saj smo nasprotniku dovolili, da se vrne v tekmo, v kateri je bilo vse 'mrtvo'. Zame je to povsem nerazumljivo in zelo boleče,'' razočaranja po tekmi ni skrival trener Luka Elsner.

Domžalčani še naprej kažejo zelo spremenljive predstave. Po izpadu iz pokala proti Kopru so v Celju z dvema igralcema manj izvlekli točko. Temu je sledil boleč poraz proti Zavrču, po katerem so rumeni proti velenjskemu Rudarju dosegli najvišjo zmago v sezoni. Vsega tri dni pozneje pa novo razočaranje: ''Ta poraz je zagotovo težji od tistega proti Zavrču. To je najtežji trenutek naše ekipe v letošnji sezoni. Predvsem zato, ker je popolnoma nerazumljivo, kako se nam je zalomilo, saj smo imeli nadzor nad tekmo. Pokazali smo premalo zrelosti in samozavesti v posesti. Igralci so se želeli čim prej rešiti žog, ki smo jih imeli pod nadzorom. Pred nami je težka naloga, čeprav ne nemogoča. Če bomo nadaljevali s spremenljivimi predstavami, potem bomo iz slabega znova skočili na dobro. Nič drugega nam ne preostane, kot da se obrnemo k tekmi proti Kopru. Na srečo so nam šli ostali izidi na roko, a na to se nikakor ne smemo zanašati. Zadnje štiri tekme moramo vzeti, kot da gre za preživetje,'' svojim varovancem sporoča 32-letni strateg.

Luka Elsner

Domžalčani so kljub devetemu porazu v sezoni ohranili štiri točke prednosti pred ljubljansko Olimpijo, ki je z 0:2 izgubila na gostovanju v Velenju. V soboto ob 18:00 v Športni park Domžale prihaja Luka Koper, ki je proti Zavrču vknjižila drugi zaporedni poraz.