Igralec tekme #36: Matej Podlogar

Matej Podlogar je v Nogometni klub Domžale prišel na začetku letošnje sezone. 24-letni napadalec v uvodnih petih kolih, ko je na igrišču prebil 87 minut, s svojo igro ni uspel prepričati strokovnega vodstva, zato se je moral zadovoljiti z obrobno vlogo. V nadaljevanju jesenskega dela je zbral le še dva nastopa, spomladi pa štiri. Toda, na zadnjih dveh tekmah, na katerih je zaigral, se je Ljubljančan vpisal med strelce in izkoristil težave z učinkovitostjo njegovih kolegov v napadu. Prva nagrada za vztrajnost je prišla kar od njegovih soigralcev, ki so ga izbrali za igralca tekme proti Zavrču. Podlogar bo odlično strelsko formo, v povprečju v Domžalah doseže gol na dobrih 73 minut, poizkušal potrditi že v soboto ob 20:05, ko ob Kamniško Bistrico prihaja njegov nekdanji klub, velenjski Rudar.

Matej Podlogar

''Potrpežljivo sem čakal na svojo priložnost. Nekaj časa je trajalo, ampak nikoli nisem obupal,'' je priznal 184 centimetrov visoki nogometaš, ki je vztrajal, na vsakem treningu dal vse od sebe in verjel v svoje sposobnosti: ''Vsakemu igralcu je v karieri najtežje, ko ne igra. Sedeti na klopi oziroma tribuni ni prijetno in težko je ostati motiviran. Ko dobiš priložnost, jo moraš nujno izkoristiti, kar ni lahko. Na srečo mi v zadnjem obdobju uspeva in upam, da bom tudi v prihodnje dobil priložnost za igro.''

Podlogar je svoj prvi gol v dresu Domžal dosegel na tekmi 28. kola proti Gorici, ko je v igro vstopil v 86. minuti. Trener Luka Elsner mu je vnovič priložnost za igro namenil v sredo proti Zavrču, ko je na igrišče prišel v 67. minuti, vsega šest minut pozneje pa je po lepi podaji Nejca Skubica že pospravil žogo v mrežo: ''Kot napadalec sem zadolžen za doseganje golov in še naprej se bom trudil, da bom tako učinkovit. Seveda pa na koncu ni najbolj pomembno, kdo je strelec, ampak rezultat ekipe,'' ostaja skromen Podlogar, ki je v zaključku tekme še nekajkrat nevarno sprožil proti vratom Zavrča, a je na koncu ostalo pri zmagi gostov s 3:2: ''Ko potegnemo črto čez celotno tekmo, smo zasluženo ostali brez točk. Verjamem, da nas bo ta spodrsljaj dokončno predramil. Do konca sezone imamo še šest tekem in vse je odvisno od nas. Porazi so sestavni del nogometa in gledati moramo le v prihodnost. Slabši izidi nam morajo predstavljati dodatno motivacijo za zadnjih šest tekem. Zaključek sezone moramo izpeljati na pravi način in uresničiti naš cilj.''

Pot do cilja, uvrstitve v Evropo, postaja iz tekme v tekmo težja: ''Pričakovali smo oster boj za Evropo vse do zadnje tekme v sezoni. Zavedali smo se, da nam ne bo prav nič podarjenega. Imamo štiri točke prednosti pred četrtim mestom in prepričan sem, da imamo dovolj kvalitete, da uresničimo naš cilj. Proti vsakemu tekmecu moramo pokazati vse svoje sposobnosti. Če bo na vseh naslednjih tekmah pristop pravi, ne vidim razloga, zakaj ne bi dosegli zastavljenega cilja,'' ostaja optimističen Podlogar, ki se bo v soboto zoperstavil svojemu bivšemu klubu. Ljubljančan je bil član velenjskega Rudarja tri leta, za Knape pa je na 96 tekmah dosegel kar 18 golov: ''Po mojem mnenju nas v soboto čaka najtežja preizkušnja v zaključku prvenstva. Ekipo Rudarja poznam zelo dobro in vem, česa je sposobna. V uvodu spomladanskega dela sezone so imeli nekaj smole in ni presenečenje, da jim gre v zadnjem obdobju zelo dobro. Čaka nas zelo zahtevna preizkušnja, ampak igramo na domačem igrišču, kjer vselej ciljamo na tri točke. Spodrsljaja si ne smemo več privoščiti. Vsaka točka je krvavo pomembna in prostora za napake ni več.''

Domzale - Rudar

Tekmo med Domžalami in velenjskim Rudarjem, ki se bo v Športnem parku v Domžalah začela v soboto, 2. maja ob 20:05, bo vodila sodniška trojka Matej Jug (Tolmin), Uroš Bensa (Kojsko) in Rafael Ajdovec (Kranj). Dodatna pomočnika za vrati bosta Nejc Kajtazović (Kranj) in Andrej Žnidaršič (Kranj), delo četrtega sodnika pa bo opravljal Matej Žunič (Kranj). V ekipi Domžal ne bo Dejana Milića, Zenija Husmanija in Veljka Simića, ki okrevajo po poškodbi ter Kenana Horića, ki je kaznovan. Zaradi težav z mišico je vprašljiv nastop Mateja Eterovića.