V polfinalu pokala proti Luki Koper

Na sedežu Nogometne zveze Slovenije je bil danes opravljen žreb polfinalnih parov Pokala Slovenije. Nogometaši Domžal, ki so omenjeno lovoriko osvojili leta 2011, bodo morali za nastop v tretjem finalu v zgodovini kluba izločiti Luko Koper. Prva tekma bo 15. aprila v Kopru, povratna pa teden dni pozneje v Domžalah. V drugem polfinalnem paru se bosta udarila Maribor in Celje.

Nejc Skubic in Ivica Guberac

Domžalčani in Koprčani so se v letošnji sezoni pomerili na dveh prvenstvenih tekmah. Prvič so se srečali v šestem kolu na koprski Bonifiki, kjer je domače vodil še italijanski strateg Rodolfo Vanoli. Domžalčani so slavili z 1:0, edini gol pa je v 60. minuti dosegel Saša Aleksander Živec, za katerega je bila to zadnja tekma v rumenem dresu pred selitvijo na Poljsko.

Druga medsebojna tekma je bila odigrana v Športnem parku v Domžalah. V 15. kolu je goste s klopi vodil že novi trener Alen Ščulac, domači pa so tekmo začeli odločno. Vratar Ermin Hasić je klonil že v drugi minuti, ko ga je z mojstrskim strelom premagal Benjamin Morel. Končni izid je v sodnikovem dodatku prvega polčasa z avtogolom dosegel igralec Kopra Uroš Delič.

Luka Elsner, trener NK Domžale: "Žreb kot žreb. V polfinalu ni pomembno proti komu igraš, saj moraš za osvojitev lovorike premagati vse. Vseeno pa smo veseli, da bo odločitev padla na našem igrišču."

Matej Oražem, športni direktor NK Domžale: "Vsekakor nas čakata dve izjemno izenačeni tekmi. Jasno je, da je pokal prioriteta Koprčanov v spomladanskem delu sezone, zato bodo obe tekmi dodatno motivirani. Morda je dobro, da prvo tekmo igramo v Kopru, saj je doma lažje držati ali loviti rezultat. Lahko bi rekli, da smo z žrebom zadovoljni, kljub temu pa se zelo dobro zavedamo, da bo potrebno za uvrstitev v finale odigrati dve težki tekmi in tako kot na prvenstvenih obračunih pustiti srce na igrišču."