NKD TV: Črta se potegne pod rezultat

Nogometaši Domžal so v soboto popoldan odigrali še zadnjo prijateljsko tekmo pred nadaljevanjem Prve lige Telekom Slovenije. Na stadionu v Športnem parku Domžale so gostili kranjski Triglav in dosegli še osmo zmago na deseti preizkušnji med pripravami na spomladanski del prvenstva. Edini gol na tekmi je že v deseti minut dosegel nekdanji igralec Domžal Lamin Diallo, ki je nesrečno zatresel lastno mrežo.

Domžale - Triglav Kranj 1:0

Domžale in Triglav sta se nazadnje pomerila tik pred odhodom na zimski odmor. Sedmega decembra so bili s 4:1 boljši dvakratni državni prvaki, ki pa so imeli tokrat veliko več težav z žilavim nasprotnikom. Spremljali smo čvrsto tekmo, v kateri nobena ekipa ni uspela prevzeti pobude na igrišču. Priložnosti in zaključnih strelov je bilo malo, tako da je tudi po zadnjem sodnikovem pisku obveljal rezultat iz 10. minute, ko je po podaji Nejca Skubica lastno mrežo zatresel Lamin Diallo. Triglav je imel najlepšo priložnost za izenačenje v 13. minuti, ko Matej Poplatnik v neposrednem dvoboju ni uspel premagati Nejca Vidmarja. Domačini pa so bili nevarni še v 44. minuti, ko so gostujoči branilci blokirali strel Slobodana Vuka, in v 73. minuti, ko je strel Anžeta Jelarja z golove črte uspešno odbil Tilen Mlakar.

Trener Domžal Luka Elsner je po tekmi povedal: ''Za nas se je s to tekmo začel spomladanski del prvenstva in s takšno miselnostjo smo šli tudi v tekmo. Očitno je bilo, da igramo na rezultat in zelo pomembno je, da smo uspeli ohraniti vodstvo, do katerega smo prišli v prvem polčasu. Res je, ni bilo vse idealno, a vsebina na koncu tekme ni tako pomembna kot rezultat. Takšna miselnost nam je pomagala do zmage, ki je potrdila, da bomo v nadaljevanju prvenstva sposobni osvajati točke. Zagotovo se v prvenstvu ne bodo vse tekme odvile po idealnem scenariju, ampak črta se potegne pod rezultatom in tokrat je bil cilj dosežen. Pred nami je še teden dni, v katerem bodo iskali primerno postavitev in profil igralcev za tekmo z Gorico. Potrebujemo osvežitev, zato bo v naslednjih treh dneh poudarek predvsem na regeneraciji.''

Luka Elsner

Zahvala Zavodu za šport Domžale:
Luka Elsner: ''Posebej se moram zahvaliti Zavodu za šport Domžale in direktorju Janezu Zupančiču, s katerim smo skozi celotno zimo enkratno sodelovali. Gre za dobrega poznavalca poklicnega nogometa, zato je bilo dogovarjanje med obema stranema še toliko lažje. Skozi celotne priprave smo imeli na voljo najboljše možne pogoje za trening. H temu je veliko pripomoglo tudi vreme, ki nam je šlo v zadnjih dneh na roko in na tekmi s Triglavom so bili v veliki večini pogoji enaki tistim, ki nas čakajo v prvenstvu.''

Nejc Skubic

Domžalčani bodo prvo tekmo v spomladanskem delu prvenstva odigrali v Novi Gorici. Četrtouvrščeni ekipi Prve lige Telekom Slovenije se bodo dvakratni državni prvaki zoperstavili osmega marca ob 15:00. Na žalost trener Luka Elsner dlje časa ne bo mogel računati na Nejca Skubica, ki mu je počila kost v stopalu in bo po prvih predvidevanjih z igrišč odsoten dva meseca.