NKD TV: Sedma zmaga na deveti tekmi

Nogometaši Domžal so v četrtek popoldan odigrali deveto v nizu pripravljalnih tekem pred začetkom spomladanskega dela Prve lige Telekom Slovenija. Na pomožnem igrišču v Športnem parku Domžale so visoko ugnali Jezero-Medvode, ki se je z dvakratnimi državnimi prvaki enakovredno kosalo le uvodne pol ure igre.

Anže Jelar

Domžalčani so potrebovali 27 minut in nekaj zapravljenih priložnosti, da so vendarle prišli do vodstva, za katerega je poskrbel Gaber Dobrovoljc. Hitronogi bočni branilec je bil tudi podajalec sedem minut pozneje, ko je podajo s kota Rudija Požega Vancaša podaljšal do Anžeta Jelarja. Ta je brez večjih težav podvojil prednost domačih in postavil končni izid prvega polčasa 2:0.

Kenan Horić

Na začetku drugega polčasa je trener Luka Elsner opravil tri zamenjave in Aladin Šišić je v 60. in 68. minuti dosegel svoja prva gola v dresu Domžal. Končni izid 5:0 pa je s pravo mojstrovino v 79. minuti postavil Anže Jelar, ki je prav tako dosegel dva gola na tekmi. Trener Luka Elsner je bil kljub nekoliko slabši učinkovitosti z videnim zadovoljen: "To je bila predzadnja preizkušnja pred začetkom prvenstva. Zadovoljen sem s končnim izidom, čeprav bi lahko zmagali tudi z višjo razliko. Učinkovitost ni bila na najvišji ravni, ampak v ospredju so bile želja po zmagi, disciplina in enostavnost v igri, ki smo jo pogrešali predvsem na tekmi proti Kapfenbergu. Vsi trije elementi so danes dobro delovali, poleg tega pa smo se odlično odzvali na agresivnost v dvobojih in na trenutke zelo trdo igro nasprotnika. Vesel sem, da ekipa zna odgovoriti na čvrsto igro nasprotnika. Občutek po tekmi je izjemno pozitiven."

Domžalčane zadnja pripravljalna tekma pred začetkom spomladanskega dela prvenstva čaka v soboto ob 15:00, ko bo v Športnem parku Domžale gostoval kranjski Triglav. Tekma bo zaprta za javnost.