NKD TV: Prvi remi v letu 2014

Nogometaši Domžal so v petek popoldan odigrali sedmo prijateljsko tekmo med pripravami na spomladanski del Prve lige Telekom Slovenije. Proti ambicioznemu avstrijskemu drugoligašu Kapfenbergu so se razšli z izidom 0:0.

Žan Majer

Gostje iz Avstrije so tekmo bolje začeli in v uvodnih minutah so si pripravili nekaj lepih priložnosti. Še najbližje zadetku je bil nekdanji kapetan slovenske reprezentance Klemen Lavrič, ki je v deseti minut stresel vratnico. Domžalčani so se v nadaljevanju prilagodili in počasi začeli prevzemati pobudo. Nekajkrat so nevarno zapretili z razdalje, najlepši priložnosti pa sta imela Goran Vuk v 32. in Joshua Parker v 38. minuti.

Jon Gorenc Stankovič

V drugem polčasu je bilo priložnosti manj. Prvi so nevarneje zapretili igralci Kapfenberga, a je strel Lendrića odlično zaustavil vratar Nejc Vidmar. Na drugi strani si je najlepšo priložnost dvakratnih slovenskih prvakov pripravil Jon Gorenc Stankovič, ki je z desnega roba kazenskega prostora meril za las mimo daljše vratnice. Mreži se do konca tekme nista zatresli in Domžalčani so na sedmi prijateljski tekmi prvič remizirali.