Pregled dogajanja: U15, U17 in U19

V zgolj nekaj dneh so kadeti in mladinci odigrali nove štiri tekme. Sprva je v Domžalah gostovala Mura, nato je sledil sosedski derbi z Radomljami. Starejši dečki so tokrat izgubili.

PregledMNCMuraRadomlje

Starejši dečki

Po visoki zmagi nad Dekani je sledil domači poraz s Slovanom. Domžalčani so prikazali zrelo predstavo, a minimalno klonili. Zmagoviti zadetek za goste je v 61. minuti dosegel Timam Durmić. Glavni trener Mile Stankovič je s svojimi varovanci na 9 odigranih tekmah vknjižil 17 točk, nova priložnost za dokazovanje pa rumeno družino čaka že kmalu. Domžalčani bodo za vikend gostovali pri Krki.

Kadeti

Selekcija U17 je v zaostali tekmi 1. kroga slavila s 4:2. Že v prvem polčasu je padlo pet zadetkov, prvi pa so preko Vida Štefanca povedli gostje. V 9. minuti je izid poravnal Gal Javorič, v 15. minuti je za 2:1 poskrbel Jošt Zajc, vendar Mura se je po zaslugi Davida Vidmajerja uspela vrniti. V izdihljajih prvega dela igre se je med strelce vpisal Luka Mlakar, ki je v 65. minuti z drugim doseženim zadetkom postavil končni rezultat srečanja.

Sosedski derbi z Radomljami so Domžalčani odprli fantastično. Po 20. minutah igre je bilo 0:2, v obeh primerih se je izkazal vezist Jošt Zajc. Gostje so preko Vasje Varšiča znižali v 42. minuti, vse do konca obračuna pa se rezultat ni več spremenil.

Naslednja zaostala tekma kadete čaka že jutri, v sredo, 3. novembra, ko bo v Domžalah gostoval FC Koper.

Mladinci

Več kot uspešno so z Muro opravili tudi mladinci. Tekmecu so na pomožnem igrišču z naravno travo namreč zabili kar osem golov. Goliada se je začela v 5. minuti, ko je bil natančen Emir Saitoski. Isti nogometaš je kar tri zadetke dodal še v drugem polčasu, in sicer v 66., 70. in 76. minuti, ko je postavil končni izid zaostale tekme 1. kroga. Gola proti Muri so se razveselili še Nick Perc (12.), Nikola Jovićević (29.), Luka Turudija (31.) in Jure Žavbi (51.).

Nekaj dni kasneje je bila slika drugačna. Radomlje so medsebojni spopad dobile s 3:0, rdečo kazen pa sta si prislužila Emir Saitoski in Mark Strajnar. Nepričakovan poraz so zaznamovale tudi številne odsotnosti, ki so plod nedavnih poškodb.

Jutri, ob 16.30, bodo na delu tudi mladinci. Tekmec na domači umetni travi bo mladinska selekcija Kopra.

Besedilo: Nejc Berce