V rumenem tudi Matic Črnic

Po Dejanu Trajkovskemu se je iz Maribora v Nogometni klub Domžale preselil tudi Matic Črnic. 22-letni krilni napadalec je imel z aktulanimi prvaki sklenjeno pogodbo do konca letošnje sezone, a bo ob Kamniški Bistrici, skupaj s svojim dolgoletnim soigralcem, kariero nadaljeval že v petek, ko se začnejo priprave na drugi del sezone. 174 centimetrov visoki nogometaš je dvakratnim državnim prvakom zvestobo obljubil do konca sezone 2017/2018.

Matic Črnic

V nasprotno smer se je odpravil Erik Janža, ki je z vijoličastimi pogodbo sklenil že decembra: ''Z Erikovo odločitvijo, da z nami ne podaljša pogodbe, smo bili postavljeni v težko situacijo, ki nam jo je uspelo razrešiti. V dogovoru z Mariborom smo dobili nadomestilo na položaju levega bočnega branilca, veliko okrepitev v Maticu Črnicu in še del nadomestila,'' je po končanih pogajanjih z igralci in Nogometnim klubom Mariborom povedal športni direktor Matej Oražem in dodal: ''Po mojem mnenju je sklenjen posel v interesu obeh klubov in predvsem v korist treh mladih igralcev ter slovenskega nogometa. Tako za NK Maribor kot tudi za NK Domžale so poletne tekme v evropskih kvalifikacijah najpomembnejši del sezone in z doseženim dogovorom se bomo oboji na te preizkušnje lahko kar najbolje pripravili. Z dogovorom smo zelo zadovoljni. Naše sodelovanje z NK Maribor je zelo zgledno že več let, zato se ob tej priložnosti znova zahvaljujem Zlatku Zahoviču in Bojanu Banu za korekten odnos in sodelovanje.''

Matej Oražem

Domžalčani so v decembru in januarju poskrbeli za močno dolgoročno okostje ekipe. Ob obeh novincih iz štajerske prestolnice so pogodbe podaljšali Nejc Skubic, Uroš Korun, Dejan Milić, Darko Zec, Zeni Husmani, Aladin Šišić in Benjamin Morel: ''Zelo pomembno je, da se ekipa v glavnini oblikuje že spomladi, ker je tako lažje pričakovati boljše rezultate poleti. V evropskih kvalifikacijah želimo preskočiti čim več ovir, seveda pa ne gre pozabiti, da je pred nami še izjemno naporen spomladanski del sezone. V boju za evropske pokale, naslov prvaka in slovenski pokal nam bosta seveda Dejan in Matic prišla še kako prav,'' je zaključil prvi kadrovik domžalskega kluba, ki še pred začetkom priprav pričakuje dokončni razplet pri prestopu Joshue Parkerja.

Foto: Grega Krmavnar, Lado Vavpetič