NKD TV: Rešitev je trdo delo

Nogometaši Domžal so v šestem kolu Prve lige Telekom Slovenije doživeli še drugi poraz. Na Mestnem stadionu ob Jezeru Velenje je bil s 3:1 boljši Rudar, ki je povedel že v drugi minuti srečanja. Po podaji s kota so dvakratni državni prvaki pred golom pozabili na Mateja Eterovića, ki je žogo iz neposredne bližine pospravil v mrežo.

Stevan Mojsilović

Hitro vodstvo je poskrbelo za dodatno samozavest domačih igralcev. Ti so si v prvem polčasu pripravili številne priložnosti, ki so na srečo ostale neizkoriščene. Na drugi strani je vratarju Matjažu Rozmanu zapretil Draško Božović, vendar je njegov lob udarec končal na mreži domačih vrat. V drugem delu igre so Velenjčani znova zadeli po dveh minutah. Tokrat je po podaji Rajka Rotmana z desne strani nespretno žogo v lastno mrežo preusmeril Nejc Skubic. Kljub podvojitvi vodstva so Domžalčani z vstopom bratov Vuk zaigrali odločneje. Po podaji Božovića s prostega strela je Slobodan Vuk v 57. minuti znižal zaostanek gostov na 1:2. Varovanci Stevana Mojsilovića so za nekaj trenutkov prevzeli vajeti igre v svoje roke, Goran Vuk je imel celo izjemno priložnost za izenačenje, a jih je presekala 71. minuta, ko je Darko Zec na golovi črti z roko preprečil zadetek domačinov. Branilec Domžal je moral predčasno pod prho, Mate Eterović pa je z bele točke dosegel še svoj drugi gol na tekmi in postavil končni izid 3:1.

Trener Domžal Stevan Mojsilović po tekmi ni skrival slabe volje nad predstavo svojega moštva. Dvakratni državni prvaki so v nizu treh tekem brez zmage, pred njimi pa so do konca prve četrtine prvenstva še tri težke tekme, saj se bomo pomerili s Koprom in Mariborom doma ter Olimpijo v gosteh. Naslednja preizkušnja jih čaka v soboto, ko se bodo ob 17:30 v Športnem parku pomerili z Luko Koper.