Domžale - Interblock 5:0

Mrzlo in vetrovno vreme ni preprečilo tretje prijateljske tekme članskega moštva Nogometnega kluba Domžale. Še več, slovenski pokalni prvaki so se v težkih razmerah odlično znašli in ljubljanski Interblock premagali s 5:0. Pot do zanesljive zmage so tlakovali že v prvem polčasu, ko so v polno zadeli Mitja Zatkovič, Slobodan Vuk in Amer Krcić. V drugem delu igre sta za končni izid poskrbela Damir Pekič in Liridon Osmanaj. Varovanci Darka Birjukova bodo naslednjo tekmo odigrali v soboto ob 15. uri s Krškim.

gol in

Domžalčani so vse od začetnega piska prevladovali na igrišču. Prvič so nevarno zapretili v peti minuti, ko je po odličnem prodoru Amer Krcić v ogenj poslal Igorja Radovanovića. Novinec v domžalski ekipi je v neposrednem dvoboju spravil žogo mimo vratarja Barukčiča, a hkrati tudi za las mimo leve vratnice. Le štiri minute pozneje je bil natančnejši Mitja Zatkovič, ki je po podaji Daliborja Teinovića z 20-tih metrov natančno meril v spodnji levi kot gostujočih vrat. Kmalu za tem je nevarno sprožil še Jure Balkovec, potem pa se je igra preselila na sredino igrišča in nobena od ekip si ni pripravila resnejših priložnosti.

radovanovic in

Po dobre pol ure igre so Domžalčani ponovno prišli do vrat Interblocka. Najprej je po podaji Jureta Balkovca Slobodan Vuk z glavo streljal čez gol, v 36. minuti pa je bil domači napadalec natančnejši. Mitja Zatkovič je s prostega strela odlično podal na drugo vratnico, tam pa je Vuk z glavo žogo zabil v gol. Le štiri minute pozneje je moral gostujoči vratar še po tretjo žogo v svojo mrežo. Tokrat se je s samostojno akcijo na levi strani izkazal Jure Balkovec. Poslal je natančen predložek pred vrata, kjer Amerju Krciću z glavo ni bilo težko zadeti v polno. 3:0 je bil tudi izid prvega polčasa.

vuk in

Trener Domžal Darko Birjukov je v med odmorom zamenjal vseh deset igralcev, v vratih pa je do spremembe prišlo v 65. minuti, ko je Nejca Vidmarja zamenjal Izidor Balažič. V drugem delu igre smo spremljali nekoliko bolj izenačen obračun, dvakrat pa se je moral izkazati tudi domači vratar, ki je vse do konca zadržal svojo mrežo nedotaknjeno. Na drugi strani so si domači priigrali vrsto priložnosti. Liridon Osmanaj in Damir Pekič sta se znašla sama pred gostujočim vratarjem, a sta bila pri zaključnih strelih nenatančna.

krcic in1

V 79. minuti pa so Domžalčani vendarle premagali drugega vratarja Interblocka, Zibelnika. Hitro akcijo so na desni strani izvedli Uroš Korun, Dejan Gerič in Damir Pekič, ki je pobegnil gostujoči obrambi. Z rutiniranim strelom čez vratarja je povišal vodstvo na 4:0. Piko na i je štiri minute pred koncem srečanja postavil  Liridon Osmanaj, ki je izkoristil imenitno podajo Mihe Kostanjška in pospravil žogo ob desno vratnico nasprotnikovih vrat.

pekic int

Darko Birjukov, trener Nogometnega kluba Domžale: ''Dosegli smo zelo visoko zmago. Tako kot uvodni tekmi, je imela tudi ta svoj namen. Smo v določenem delu priprav in dobro vemo, čemu je posamezna tekma namenjena. Videli smo določeno kombinatoriko, disciplino in seveda tudi napake, ki so povsem razumljive v tem obdobju priprav. Veseli me predvsem dobra realizacija. Imamo svoj načrt in tako kot uvodna obračuna, je tudi ta tekma dosegla svoj namen.''

birjukov in

Prijateljska tekma
Športni park Domžale – umetna trava, 50 gledalcev
Sodniki: Leon Šlogar (Domžale), Renato Hozjan (Domžale), Ante Viličič (Ljubljana)
Domžale – Interblock 5:0 (3:0)

Strelci: 1:0 Zatkovič 9', 2:0 Vuk 36', 3:0 Krcić 40', 4:0 Pekič 79', 5:0 Osmanaj 86'

Domžale:
Nejc Vidmar (Izidor Balažič 65'), Darko Topič (Tadej Rems 46'), Luka Elsner (Miroslav Grbić 46'), Darko Zec (Denis Halilović 46'), Jure Balkovec (Gaber Dobrovoljc 46'), Dalibor Teinović (Uroš Korun 46'), Marko Kovjenić (Marko Drevenšek 46'), Mitja Zatkovič 46' (Miha Kostanjšek 46'), Amer Krcić (Dejan Gerić 46'), Slobodan Vuk (Liridon Osmanaj 46'), Igor Radovanović (Damir Pekič 46').

Interblock: Barukčič (Zibelnik 46'), Zukič, Žitko, Mušič, Vrhovec, Grabić, Luti, Robnik (Fortin 58'), Hauschen (Zupančič 49'), Klebčar (Šporar 46')