Domžale - Žalgiris 2:4 (1:1)

Drugo tekmo Domžal na turnirju Istra Winter Cup 2012 Novigrad sta spremljala mraz in močna burja. Če so bili v četrtek proti Istri 1961 pogoji za igro na meji regularnosti, je bil tokrat veter veliko močnejši, temperatura zraka pa je bila kar devet stopinj nižja, saj je termometer kazal dve stopinji pod ničlo. Kljub temu so se igralci Domžal in Žalgirisa pogumno podali na igrišče in se po devetdesetih minutah igre razšli z neodločenim izidom 1:1. Sledilo je streljanje enajstmetrovk, ki so zmago prinesle Litovcem.

Apatic za

Trener Domžal Darko Birjukov je tokrat na igrišče poslal povsem drugo ekipo kot v četrtek proti Istri. Na izjemno trdem in neravnem igrišču so se slovenski pokalni prvaki bolje znašli in bili boljši tekmec na igrišču. Že v četrti minuti je s strelom poizkušal Slobodan Vuk, a je bil vratar Rapaliss zanesljiv. Na drugi strani igrišča je proti golu Nejca Vidmarja sprožil Krasnovskis, ki je meril mimo desne vratnice. V 12. minuti je Žalgiris prišel do prostega strela. Komolov je poslal visok predložek v kazenski prostor, vratarju Nejcu Vidmarju je na golovi črti spodrsnilo, žoga pa je na začudenje vseh končala v mreži.

pozdrav za

Po vodstvu Litovcev so Domžalčani še dodali na plin. Najprej je s prostega strela poizkušal Tadej Apatič, a s podajo na prvo vratnico ni presenetil vratarja Rapalissa. V 22. minuti je burja znova poskrbela za lepo priložnost ene od ekip. Tokrat so bili to Domžalčani, saj je po slabem izbijanju vratarja Žalgirasa žoga zletela visoko v zrak. V kazenskem prostoru se je odlično znašel Amer Krcić, ki je streljal z glavo, a je vratar Rapaliss odbil v kot. Nekoliko pozneje je Mitja Zatkovič lepo podal proti Slobodanu Vuku, a je pred napadalcem Domžal žogo pokril Rapaliss. V 31. minuti je znova akcijo zaključil Vuk, a je tokrat slabo sprožil iz voleja.  Le nekaj sekund zatem se je po podaji Vuka pred vrati Žalgirisa znašel Uroš Korun, toda tudi tokrat je bil zbran vratar Rapaliss. Do konca polčasa sta še po enkrat poizkusila Vuk in Korun, a sta bila nenatančna.

Vuk za3

V 56. minuti so Domžalčani prišli do zasluženega izenačenja. Zatkovič se je odlično znašel na desni strani. Z roba kazenskega prostora je poslal predložek na prvo vratnico, kjer je Vuk nekoliko zmedel vratarja Rapalissa. Slednji je žogo izpustil in s pomočjo vetra se je ta skotalila v mrežo. Tudi po izenačenju so bili zmagovalci slovenskega Superpokala boljši tekmec. Vuk in Krcić sta izvedla odlično akcijo na vrhu kazenskega prostora, a se je slednji namesto strela odločil za podajo in žoga je zletela mimo desne vratnice. V 66. minuti je bil znova pri strelu Korun, a je meril naravnost v vratarja Rapalissa. Devet minut pozneje je bil na desni strani znova uspešen Zatkovič. Podal je na drugo vratnico, kjer je Korun žogo namestil Apatiču. Ta je z levico streljal s prve, a je pred vrati zadel Perića in žoga je končala v kotu. V 76. minuti je bil znova v akciji Zatkovič, Tokrat se je z desnega roba kazenskega prostora  odločil za strel v dolgi kot, žoga pa je za las zletela mimo vrat. Zadnjo priložnost na tekmi je imel Vuk, ki je odlično preigraval, na koncu pa je žogo izpred vrat odbil Fridgemas.

Korun za

Redni del srečanja se je tako končal neodločeno in o zmagovalcu so odločali streli z bele točke. Prvi so streljali Litovci in uspešen je bil Gregurević. Za Domžalčane je poizkušal Vuk, a je njegov strel v levi kot odlično ubranil Rapaliss. V nadaljevanju sta bila uspešna Vajtkunas in Denis Halilović, potem pa so zapored zgrešili Jankauskas (Vidmar brani), Korun (Rapaliss brani), Perić (mimo desne vratnice) in Apatič (Rapaliss brani). Zmagovalca je nato odločil Pek, ki je postavil končni izid 4:2 za Žalgiris.

Zatkovic za1

Kljub drugemu zaporednemu remiju je bil trener Darko Birjukov s predstavo svojih varovancev zadovoljen: ''Igrali smo proti Žalgirisu, ki je le enkrat na tekmi sprožil proti našim vratom in še takrat je dosegel gol. Dobro smo se stekli, bili boljši in v drugem polčasu tudi nevarnejši, čeprav nam je veter vse bolj nagajal. Imeli smo nekaj nevarnih strelov, zabili smo gol, tako da sem zadovoljen. Enajstmetrovke so pa tako ali tako loterija,'' je pojasnil 49-letni strateg, ki je zadnji tekmi označil s pozitivno oceno: ''Vsi igralci so odigrali po devetdeset minut in to je bil tudi namen teh dveh tekem. Fantje so se dobro stekli, taktična disciplina je bila na visoki ravni. Morda bi bilo še lepše, če bi katero od tekem dobili po streljanju enajstmetrovk, vendar to ni pomembno. Strelov z bele točke seveda nismo vadili, saj to med pripravam nima smisla. V vseh pogledih sem zadovoljen s tema dvema tekmama in pristopom fantov, ki so pokazali veliko želje in sposobnosti za tek. Smo na dobri poti.''

Vidmar za

Povsem enakega mnenja je tudi kapetan Dalibor Teinović: ''Čeprav je bilo izjemno težko, smo vsaj poizkušali nekaj odigrati. Več ali manj nam je to uspevalo. V igri je bilo veliko zgrešenih podaj, kar je povsem razumljivo, saj je pihala močna burja in tudi teren je zelo trd. Na koncu neodločen izid, bolj pomembno pa je, da smo dali gol. Gremo naprej in upamo, da se bo vreme v naslednjih dneh izboljšalo, da bomo lahko čim več delali z žogo. Fizično smo dobro pripravljeni, saj smo na tem tudi največ delali. Potrebujemo dober teren in pravega nasprotnika, da realno vidimo, kje smo. Do prvenstva imamo še dovolj časa in prepričan sem, da bo vse prišlo na svoje mesto.'' Domžalčani bodo zadnjo tekmo turnirja odigrali v nedeljo ob 10:30 na stadionu v Umagu. Nasprotnik bo hrvaški drugoligaš Pomorac, ki je danes v Novigradu izgubil s Koprom.

Teinovic za2

Istra Winter Cup Novigrad 2012
petek, 10.02.2012
Stadion v Umagu, 20 gledalcev
Sodniki: David Manojlević (Vrsar), Hrvoje Mađarić (Vrsar), Ivan Fabac (Poreč)
Domžale – Žalgiris Kaunas 2:4 (1:1) – po streljanju enajstmetrovk

Strelca: 0:1 Komolov 12', 1:1 Zatkovič 56'

Enajstmetrovke: 0:1 Gregurević, Vuk (brani vratar), 0:2 Vajtkunas, 1:2 Halilović, 1:2 Jankauskas (brani vratar), 1:2 Korun (brani vratar), 1:2 Perić (mimo vrat), 1:2 Apatič (brani vratar), 1:3 Pek.

Domžale: Nejc Vidmar, Darko Topić, Luka Elsner, Darko Zec, Tadej Apatič, Dalibor Teinović, Denis Halilović, Uroš Korun, Mitja Zatkovič, Slobodan Vuk, Amer Krcić.

Žalgiris: Rapaliss, Jankauskas, Perić, Fridgemas Đ., Vajtkunas, Kuklis (Gregurević od 69'), Nagumanov (Fridgemas R od 82'), Komolov, Krasnovskis, Šilenas (Pek od 46'), Eliot (Vaskela od 46').