Domžale - Koper 7:8 (1:1)

Nogometaši Domžal so odigrali še zadnjo tekmo turnirja Istra Winter Cup 2012 Novigrad. Tokrat so zaigrali na odlično pripravljenem igrišču v Novigradu, kjer so bili pogoji za igro dobri, saj je pihal le blag veter. V boju za tretje mesto so bili po izvajanju enajstmetrovk na koncu boljši Primorci, ki so slavili po deveti seriji strelov. Celotno dogajanje na igrišču pa je zasenčil Danijel Marčeta, ki je povsem brez potrebe s komolcem v obraz udaril Luko Elsnerja in mu zlomil nos. Dejanje, ki je vredno vsega obsojanja.

vuk kp5

Domžalčani so od prve minute naprej prevzeli pobudo na igrišču in Koprčane stisnili na svojo polovico. Že v peti minuti so varovanci Darka Birjukova prišli do kota, a je podajo Mitje Zatkoviča pred vrati uspešno ujel vratar Ermin Hasić. Le dve minuti pozneje nova podoja s kota. Zatkovič je podal na drugo vratnico, kjer je do strela z glavo prišel Darko Zec, vendar je bil Hasić tudi tokrat na mestu. Zec je bil ponovno akciji v 13. minuti, ko se je izkazal s samostojnim prodorom, ki ga je zaključil s strelom čez gol. Slovenski pokalni prvaki so nadaljevali z nevarnimi napadi. Tokrat je akcijo zaključil Slobodan Vuk, a se Hasić ni pustil premagati. V 24. in 25. minuti je prvič v domžalskem dresu zapretil Aleksander Saša Živec. Najprej je meril previsoko, drugič pa v roke koprskemu vratarju.

elsner kp2

V 31. minuti pa obsojanja vredna poteza Danijela Marčete. V povsem običajnem dvoboju je brez potrebe namenoma s komolcem v obraz udaril Luko Elsnerja. Slednji je tekmo končal z zlomljenim nosom in se je že vrnil v domovino, napadalec Kopra pa je prejel neposredni rdeči karton. ''Ni mi jasno, kaj ta fant razmišlja. Sploh se ne zaveda, da si njegov nasprotnik prav tako denar služi z igranjem nogometa in s takšnimi potezami mu lahko ogrozi kariero. To ni bilo prvič na tekmi, saj je že v uvodu Ihbeishehja udaril s komolcem v predel očesa. Enostavno takšnih potez ne razumem in ne morem verjeti, da obstajajo takšni igralci,'' je o izključitvi z mrkim obrazom dejal trener Domžal Darko Birjukov.

penal kp

Po izključitvi so bile moči na igrišču naslednjih osem minut izenačene, ker domžalski strokovni štab ni želel tvegati s takojšnjo zamenjavo, saj nihče od igralcev na klopi ni bil ogret. V 38. minuti je najprej nevarno zapretil Jaka Ihbeisheh, zopet je bil na mestu Hasić. Na drugi strani pa je prodiral Aganović, ki sta ga v kazenskem prostoru družno zaustavljala Darko Topić in Nejc Skubic. Glavni sodnik tekme se je prehitro odločil za enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Guberac. Nemudoma po vodstvu Kopra je v igro vstopil Rok Hanžič, tik pred koncem prvega polčasa je s strelom poizkušal še Denis Halilović. Odbita žoga je končala v rokah nasprotnikovega vratarja.

Halilovic kp1

Med odmorom je Darko Birjukov storil štiri zamenjave. Namesto Ihbeishehja, Halilovića, Skubica in Živca so vstopili Marko Drevenšek, Tadej Apatič, Dejan Gerić in Amer Krcić. Domžalčani so imeli tudi v drugem polčasu premoč na terenu. Že v 48. minuti je Gerić na kratko podal do Zatkoviča, ki je z levico močno sprožil, vendar premalo natančno. Naslednji je proti vratom Kopra žogo poslal Drevenšek. Močan strel je znova zaustavil najbolj zaposleni mož na igrišču Hasić. Slednji pa je bil brez moči v 60. minuti, ko je akcijo na desni strani začel Gerić. V kazenskem prostoru je našel Vuka, ki je žogo zavrnil pred vrata. Tam je bil Krcić, ki je spretno žogo preusmeril v spodnji desni kot.

Krcic kp

Tudi po izenačenju se razmere na igrišču niso spremenile. Gerić je odlično prodrl po desni strani, podal pred vrata, kjer pa je Krcić streljal čez gol. V 75. minuti je po podaji Krcića nevarno sprožil Apatič, a je bil znova na mestu Hasić. Manj kot 60 sekund pozneje je s samostojnim prodorom poizkušal Krcić, ki je z dvajsetih metrov meril previsoko. V 84. minuti pa kar dve priložnosti Domžal. Najprej je Zatkovič z levico streljal mimo vrat, v naslednjem napadu pa je bil Vuk pri žogi pred vratarjem Hasićem, a se je glavni sodnik odločil za prekršek domžalskega napadalca, ki je prejel tudi rumeni karton.  Tik pred koncem je Gerić ponovno dobro prodrl po desni strani, njegovo podajo na prvo vratnico pa je v kot odbil branilec Đukić.

Vidmar kp4

Domžalčani so morali še tretjič na treh tekmah izvajati enajstmetrovke. Tako kot na prejšnjih tekmah so tudi tokrat prvi streljali nasprotniki. Uspešen je bil junak Koprčanov Hasić. V nadaljevanju so po vrsti zadeli Hanžič, Bagarić, Drevenšek, Brečević, Vuk in z veliko sreče še Blažič. Četrti za Domžale je poizkušal Gerić, ki ni uspel premagati Hasića. Zmagovalca bi lahko odločil Posavec, a se je z obrambo izkazal Nejc Vidmar. V nadaljevanju so bili uspešni Zatkovič, popović, Apatič, Đukić, Krcić in Pučko. V deveti seriji pa je za Domžalčane streljal Dalibor Teinović, čigar strel je zaustavil Hasić, ki je tako prinesel zmago Kopru.

Birjukov kp

''Bolj kot enajstmetrovke je pomembna igra, disciplina v igri in naše predstave na tem turnirju. Zelo sem zadovoljen s predstavo na današnji tekmi, saj smo tako rekoč igrali na en gol tudi takrat, ko je bilo število igralcev na igrišču izenačeno. Malce sem jezen zaradi tega, ker smo tako na tekmi proti Žalgirisu kot tudi danes prejeli gol iz edinega strela proti našim vratom. Tudi današnja enajstmetrovka Kopra je posledica nezbranosti, saj bi moral igralec prekršek narediti pred vratarjevim prostorom, ne pa da smo čakali, da igralec pride v kazenski prostor. Kljub temu sem zadovoljen, saj smo dominirali na igrišču in bili bolj nevarni,'' je po tekmi razložil 49-letni strateg Domžalčanov. S prikazanim je bil zadovoljen tudi branilec Darko Zec, ki je odlično opravil svojo nalogo: ''To je bila tretja tekma na tem turnirju, odigrana pa je bila v najbolj normalnih razmerah. Igrali smo zelo dobro, ne glede na to, da smo imeli večino časa igralca več na igrišču. Držali smo žogo, odpirali prostor, čakali na priložnost in uspeli izenačiti. V nadaljevanju nismo imeli tistega kančka sreče, ki bi nam prinesel zmago. Enajstmetrovke pa so tako ali tako loterija.'' Domžalčani se bodo v domače okolje vrnili v sredo, dan pred tem pa bodo odigrali še eno prijateljsko srečanje. Nasprotnik na igrišču v Petroviju bo hrvaška Rijeka.

Zec kp1

Istra Winter Cup Novigrad 2012
nedelja, 12.02.2012
Stadion v Novigradu, 150 gledalcev
Sodniki: Marin Vidulin (Kanfanar), Daid Manojlević (Vrsar), Hrvoje Mađarić (Vrsar)
Domžale – Koper 7:8 (1:1) – po streljanju enajstmetrovk

Strelca: 0:1 Guberac 39', 1:1 Krcić 60'

Enajstmetrovke: 0:1 Hasić, 1:1 Hanžič, 1:2 Bagarić, 2:2 Drevenšek, 2:3 Brečević, 3:3 Vuk, 3:4 Blažič, 3:4 Gerić (brani vratar), 3:4 Posavec (brani vratar), 4:4 Zatkovič, 4:5 Popovič, 5:5 Apatič, 5:6 (Đukić), 6:6 Krcić, 6:7 Pučko, 6:7 Teinović (brani vratar).