Domžale - HNK Rijeka 1:1 (1:0)

Domžalčani so v torek odigrali še zadnjo prijateljsko tekmo na desetdnevnih pripravah v Savudriji. V sončnem vremenu pri devetih stopinjah Celzija so se udarili s hrvaškim prvoligašem Rijeko in se razšli z neodločenih izidom 1:1. Za slovenske pokalne prvake je bil v prvem polčasu uspešen Igor Radovanović.

Radovanovic ri2

Domžalčani so tekmo začeli odločno in bili celoten prvi polčas veliko boljši nasprotnik. Po nekaj pol priložnostih so prvič proti vratom Rijeke sprožili v 11. minuti. Po kombinaciji Nejca Skubica in Marka Kovjenića je akcijo s strelom v zgornji desni kot zaključil Jaka Ihbeisheh. Največ preglavic sta nasprotniku na desni strani povzročala Skubic in Dejan Gerič. V 13. minuti je svoj strel preizkusil Marko Drevenšek, ki je sprožil kar dvakrat, a je žoga na koncu končala v rokah vratarja Rasporja. V 16. minuti nova odlična akcija Domžalčanov. Igor Radovanović je bil pri žogi na levi strani, podal je v sredino do Gerića, ki je s prve na desni zaposlil Skubica. Slednji je z desetih metrov močno sprožil, a je vratar Raspor s konicami prstov odbil v prečko. Žoga je znova prišla do Skubica, ki je sprožil še drugič, vendar tokrat naravnost v reškega čuvaja mreže.

Ihbeisheh ri2

V naslednjih dveh minutah so do dveh pol priložnosti prišli tudi Hrvati. Poizkušala sta Salčinović in Dedić, vendar prave nevarnosti za vratarja Vidmarja ni bilo. V 25. minuti pa so Domžalčani vendarle povedli. Vidmar je poslal dolgo žogo na polovico Rijeke. Gerič je s peto podaljšal, hudo napako pa je storil branilec Čaval. Akcijo je spremljal Radovanović, ki je rutinirano premagal nemočnega vratarja Rasporja. To je bil že drugi gol napadalca iz Bosne in Hercegovine med pripravljalnim obdobjem. Le dve minuti pozneje je Drevenšek lepo zaposlil Gerića, ki pa je z zaključnim strelom preveč okleval.

Skubic ri4

V 29. minuti je imel hrvaški prvoligaš svojo najlepšo priložnost v prvem polčasu, vendar se vratarju Vidmarju ni bilo potrebno preveč naprezati. Sledil je hiter protinapad, Ihbeisheh je pred vrata poslal predložek, ki je povzročil kar nekaj težav nasprotnikovemu vratarju. V 30. in 34. minuti je bil ponovno nevaren Radovanović. Najprej je z vrha kazenskega prostora sprožil mimo desne vratnice, v nadaljevanju pa je po odličnem predložku Skubica, z glavo streljal pod prečko. Vratar Raspor je s konicami prstov žogo odbil čez gol.

Radovanovic ri1

Med odmorom je Darko Birjukov storil dve zamenjavi. Igorja Radovanovića je v napadu nasledil Liridon Osmanaj, Amerja Krcića pa je zamenjal Jure Balkovec. V drugem polčasu je bila slika na igrišču povsem drugačna kot v prvem. Domžalčani so se večino časa branili, Rečani pa so bili iz minute v minuto nevarnejši. Prvo priložnost je imel Uroš Paliberk, vendar se pred vrati Gregorja Zabreta, ki je v 59. minuti zamenjal Vidmarja , ni najbolje znašel. V 61. minuti se je po podaji Stepčiča sam pred vrati Domžal znašel Čulina, ki pa ni uspel ugnati dobro postavljenega Zabreta. Slednji je bil ponovno na preizkušnji v 69. minuti, ko je odlično odbil strel Stepčiča, pred vrati pa je razčistil Skubic.

Kovjenic ri2

V 76. minuti je mimo daljše vratnice sprožil Grujević, le minuto pozneje pa je prišlo do izenačenja. Stepčič je prodrl po levi strani. Podal je na drugo stran kazenskega prostora, kjer je žogo mimo nemočnega vratarja Zabreta poslal Tomić. V nadaljevanju srečanja ni bilo več priložnosti in Domžalčani so dosegli še četrti remi na štirih prijateljskih tekmah med pripravami v Savudriji.

Birjukov ri

Trener Darko Birjukov je bil tokrat zadovoljen le s prvim delom igre: ''V prvem polčasu smo igrali odločno. Veliko je bilo teka, kombinatorike, prečka, gol in še pet ali šest lepih priložnosti. Drugi polčas pa popolno nasprotje. Nekateri se bodo morali malce zamisliti nad svojo igro. V opravičilo je morda le to, da so igrali štirje igralci, ki imajo težave z zdravjem. Radovanović, Ihbeisheh, Kovjenić in Krcić so že med odmorom želeli zamenjavo, saj so imeli težave z dihali, žrelom… Vseh naenkrat nisem mogel zamenjati, saj bi moral popolnoma premešati položaje igralcev. Narediti moramo temeljito analizo in iti naprej. Skratka, kombinirana ekipa je igrala proti prvi ekipi Rijeke, ki je bližje prvenstvu. Fizično so bolje pripravljeni oziroma bolj sveži od nas. S prvim polčasom in izidom sem zadovoljen.'' Dejan Gerič je bil eden od šestih igralcev Domžal, ki so odigrali vseh devetdeset minut: ''Prvi polčas nam je žoga lepo tekla, bili smo disciplinirani in tudi igralci smo se dobro postavljali na igrišču. Vse je bilo tako kot smo se dogovorili. V drugem polčasu pa je bila prisotna le še želja. Noge niso več ubogale, vsaj pri meni je bilo tako. Noge so bile zaradi priprav težke in s svežino bo zagotovo vse veliko boljše.'' Zmagovalci slovenskega Superpokala se v sredo vračajo domov, kjer bodo v soboto odigrali prijateljsko tekmo s trboveljskim Rudarjem. V nedeljo se ponovno selijo v hrvaško Istro, saj bodo izkoristili nagrado za osvojitev slovenskega pokala in teden dni preživeli v Novigradu.