Elsner: Nismo še rekli zadnje besede

Za nogometaši in navijači Nogometnega kluba Domžale je neverjetno sredino popoldne. Varovanci Darka Birjukova, ki je tokrat dodobra premešal začetno enajsterico, so uvodni polčas na gostovanju pri Muri 05 odigrali odlično in na odmor odšli z golom prednosti. V drugem delu niso uspeli nadaljevati v enakem tempu in Mura je to izkoristila ter trikrat premagala vratarja Nejca Vidmarja. Domači so že vknjižili nove tri točke, ko je do izraza prišel karakter domžalske ekipe. V 16-tih minutah so poskrbeli za spektakularen preobrat in dosegli zelo pomembno zmago, ki jo bodo poizkušali z novim uspehom nadgraditi že v soboto ob 13. uri na domačem igrišču proti lendavski Nafti.

Zivec mu4

Darko Birjukov tokrat ni mogel računati na Darka Zeca, Damirja Pekiča, Ivana Knezovića, Tadeja Apatiča, Miroslava Grbića, Slobodana Vuka, Darka Topića in Luko Vrhunca. Denis Halilović se je šele v ponedeljek vrnil po prehladu, Dalibor Teinović pa je bil s strani stratega deležen počitka. Prvič spomladi v udarni enajsterici ni bilo niti Marka Drevenška, sta pa uvodno tekmo drugega dela prvenstva odigrala Uroš Korun in Kamerunec Michel Nack Balokog, ki se je na svojem debiju v prvi slovenski nogometni ligi dobro znašel: ''Nekateri igralci so začutili utrujenost, ki je bila predvsem posledica viroze, ki nas je zajela v uvodu spomladanskega dela prvenstva. Štiri ali pet igralcev je zaradi tega izgubilo nekaj moči. Verjel sem v fante, ki sem jih poslal na igrišče in odigrali so kvalitetno tekmo. V prvem polčasu smo bili veliko boljši nasprotnik. V prvih 15-tih minutah drugega polčasa pa se je pri določenih igralcih pojavila nezbranost in nedisciplina. Izgubili smo žogi pred našim kazenskim prostorom in prejeli dva zadetka. Težko je bilo pričakovati nenadno reakcijo naših igralcev. Tudi pri zaostanku 1:3 moram pohvaliti vse igralce, saj so dali vse od sebe in verjeli, da lahko nekaj naredijo. Fizično smo bili na igrišču videti zelo dobro, saj smo v zadnjih petnajstih minutah dosegli tri gole, zadnjega celo z igralcem manj. Najbolj me veseli pristop. Izkazalo se je, da so ti fantje želeli zmago, borili so se za domžalski dres in to me zelo veseli. Verjel sem v to ekipo, ki ima kvaliteto in popolnoma zasluženo smo zmagali.'' je bil po tekmi navdušen 49-letni trener Domžalčanov, ki so se z zmago priključili sredini lestvice.

ekipa mu

Ob odsotnosti Daliborja Teinovića je kapetanski trak prevzel Luka Elsner, ki je prepričan, da so slovenski pokalni prvaki za boljše napredovanje prvenstva potrebovali takšno tekmo: ''Moramo biti ponosni na to, kar smo naredili v zadnjem delu tekme. Še veliko bolje smo igrali v prvem polčasu, ko smo po dolgem času pokazali nekaj igre in bili videti kot prava ekipa. V uvodu drugega polčasa nismo bili pozorni na vrsto detajlov in pokvarili smo celoten trud  s prvega dela igre. Zahvaljujoč sreči in tudi naši volji ter želji, da ne izpustimo tekme iz rok, smo se uspeli vrniti in na koncu pripravili neverjeten preobrat. Moram priznati, da tri točke že dolgo niso tako 'pasale' kot sedaj. Vesel sem, da je bil trud, ki smo ga vložili, nagrajen. Veliko je bilo teka, želje, seveda pa je bilo daleč od perfektnega. Kljub temu so to tekme, ki naredijo ekipo in mislim, da lahko v nadaljevanju gradimo na nekaterih osnovah,'' je z nasmeškom na obrazu razlagal 29-letni branilec, ki je priznal, da je pritisk rezultata še vedno velik: ''Breme je bilo veliko, saj smo v situaciji, ko bi nam poraz dokončno zaprl vrata za kakršenkoli boljši rezultat v letošnji sezoni. Še več, lahko bi nas celo potisnil v boj za obstanek, tako da je bila tekma psihološko zelo težka. Glavna stvar je, da smo pokazali neverjeten karakter in da po zaostanku dveh golov nismo obupali. Za odločnost smo bili nagrajeni s tremi izjemnimi goli. Tega sem zelo vesel. Na igrišču smo pustili veliko energije, ampak moramo se z mislimi usmeriti naprej, saj nas v soboto že čaka nova preizkušnja. Tekme v težkih okoliščinah, v katerih smo se znašli pred gostovanjem v Murski Soboti, naredijo ekipo znova močno in verjamem, da še nismo rekli zadnje v tem prvenstvu.''

Elsner mu2

Med vsemi domžalskimi junaki je imel na igrišču zadnjo besedo napadalec Liridon Osmanaj. 20-letni Mariborčan je v igro vstopil v 77. minuti, v tretji minuti sodnikovega dodatka, ko so imeli Domžalčani celo igralca manj na igrišču, pa je z imenitnim strelom poskrbel za zmago svojega moštva: ''Tekma je bila zelo težka. Prvi polčas smo odigrali zelo dobro, v drugem pa smo nekoliko popustili. Kljub temu se nismo predali in pripravili smo zares neverjeten preobrat. V ekipo sem se vrnil po treh tekmah kazni in zelo sem vesel, da sem Domžalam prinesel zmago. Zadetek je bil res neverjeten, še sam sebe sem nekoliko presenetil. To je eden najlepših dni v moji karieri,'' je z nasmeškom na obrazu dejal lani najboljši strelec slovenske mladinske lige, ki z učinkovito igro nadaljuje tudi v članski konkurenci, saj je na svoji 13. tekmi v domžalskem dresu dosegel že svoj tretji gol.

Osmanaj mu1

Klub izjemnem uspehu slovenski pokalni prvaki nimajo časa za pretirano slavje. Prvenstvo se nadaljuje že v soboto, ko ob Kamniško Bistrico prihaja lendavska Nafta: ''Ne smemo se skrivati, ampak moramo prevzeti vlogo favorita na svoja pleča. Glede na to, kar smo pokazali v prvem polčasu proti Muri, je naša kvaliteta nesporna. Volja in želja sta bili več ali manj vedno prisotni, žal pa v prvi ligi samo to ni dovolj. V Murski Soboti smo pokazali še nogometno plat in to me najbolj veseli,'' je dejal Luka Elsner, ki bo v osrednjem delu obrambe dobil novega partnerja, saj je rdeči karton prejel levi bočni igralec Jaka Ihbeisheh. V ekipo se poleg Damirja Pekiča in Daliborja Teinovića vračata tudi branilca Darko Zec in Ivan Knezovič, tako da ima trener Darko Birjukov sladke skrbi pri sestavi udarne enajsterice: ''Zmago proti Muri je potrebno potrditi proti vsakemu naslednjemu nasprotniku. Vse tekme so težke, vendar tokrat nam bo zaradi zmage najverjetneje nekoliko lažje s psihološkega vidika. Kljub vsemu nas čaka zelo zahtevna tekma in upam, da bodo moji igralci kos tej nalogi.''

Tekma med Domžalami in lendavsko Nafto, ki jo boste lahko v živo spremljali tudi na naši spletni strani, se bo v Športnem parku v Domžalah začela v soboto, 24. marca ob 13. uri. Srečanje bo vodila sodniška trojka Damir Skomina, Matej Žunič in Manuel Vidali, delo četrtega sodnika bo opravljal Borut Janžekovič. Tokrat smo za naše privržence na Facebooku pripravili prav posebno akcijo, več pa v zgornjem video napovedniku!