Sledi nova tekma - v Domžale prihaja Gorica

Samo še en dan nas loči do prve domače tekme v spomladanskem delu sezone. Na srečanju 22. kola Prve lige Telekom Slovenije bodo domžalski nogometaši gostili Gorico, proti kateri bodo skušali nadaljevati pozitiven niz rezultatov. Tretji medsebojni obračun teh dveh tekmecev se bo v Športnem parku Domžale začel ob 17. uri.

39 sirok va20170713

Prvič sta se moštvi v tej sezoni pomerili avgusta, ko se je srečanje končalo brez zmagovalca (1:1). Novogoriško mrežo je tedaj zatresel Petar Franjić, ki še naprej ostaja najboljši domžalski strelec v letošnji Prvi ligi Telekom Slovenije. Rumeni so nato boljši izkupiček vknjižili na tekmi v Novi Gorici, kjer so slavili s 3:1. Stadion jutrišnjih tekmecev je bil sicer tudi prizorišče torkove tekme proti Ankaranu, kjer so varovanci Simona Rožmana niz zaporednih zmag povišali na pet tekem.

Naša želja na jutrišnji tekmi je nadaljevanje nizu ugodnih rezultatov. V torek smo odigrali zelo dobro tekmo, s katero smo znova nakazali naše ambicije po mestih, ki vodijo v Evropo. Vemo, kakšni želimo biti po vsebinski plati, seveda pa je osnova predvsem borbenost in maksimalna želja. Predvsem slednja je vidna na vsakem koraku in izhaja iz zelo dobrega vzdušja, ki vlada v moštvu. Vsi smo osredotočeni na skupen cilj,“ je pred obračunom s šesto uvrščenim moštvom dejal Matija Širok, sicer nekdanji nogometaš Novogoričanov.

11 sirok va20170720

Bočni branilec, ki je na torkovi tekmi presegel tisoč odigranih minut v tej sezoni prvoligaškega tekmovanja, je večji del svoje kariere preživel pri matični Gorici, tako da zelo dobro pozna jutrišnjega tekmeca: “Čeprav spomladanskega dela niso začeli najbolje, jih je treba maksimalno spoštovati. Imajo dobro zasedbo, ki je kombinacija mladosti in izkušenj. Skozi vseh devetdeset minut bomo morali biti zbrani, saj lahko hitro zapretijo. Pomembno bo, da se držimo navodil in usmeritev našega strokovnega štaba, ki nas je odlično pripravil že na prejšnjega nasprotnika.“

Do reprezentančnega premora bodo nato domžalski nogometaši odigrali še dve tekmi – prihodnji torek se podajajo na gostovanje v Maribor, v nedeljo, 18. marca, pa v Domžale prihaja Aluminij. Štiri tekme v dveh tednih bodo pravi test za naporen ritem, ki nato prihaja v aprilu in maju. “Nogometaši imamo najraje tekme, tako da se veselimo razporeda, ki je pred nami. Vseeno pa se trenutno še ne oziramo nanj, saj je v naših mislih le Gorica. Veseli smo tudi dejstva, da se vremenske razmere počasi normalizirajo in da bomo lahko kmalu že vse aktivnosti opravljali na naših igriščih z naravno travo. To je pomemben vidik, saj prehodi iz umetne na naravno travo niso enostavni,“ je še dodal slovenski reprezentant.

Besedilo: Alen Obrez

Logo hitD ToursAS DomžaleMG instalaterstvoTG LOGO BREZ OZADJAMetal profilAvtomehanika KvederOrbim KamnikSalomonLavacoNemecIzolacije PevecVarovanje ValinaProairDare Kos s.p.SPC ŠkerjanecGM Jagodiclogoaslani