FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedinYoutubeInstagram
Spletni portal za funkcionalnost strani uporablja piškotke. Z nadaljevanjem obiska strani soglašaš z njihovo uporabo.

Kocjančič v Heerenveen, Kolobarić in Guček v Domžale

Člansko moštvo se že pripravlja na petkov obračun z Mariborom, aktivnosti pa ne pojenjajo niti v mlajših selekcijah. Mladinski nogometni center Nogometnega kluba Domžale bo v prihodnje močnejši za dva nogometaša. S posoje pri avstrijskem Red Bull Salzburgu se vrača 17-letni Dario Kolobarić, v Domžale pa se je preselil tudi 18-letni Luka Guček, ki je v zadnjih dveh sezonah nastopal v španskem Real Betisu. Nova potrditev odličnega dela domžalskega mladinskega pogona pa je prišla v obliki prestopa Žan Luke Kocjančiča, ki bo odslej član nizozemskega Heerenveena.

Robustni napadalec Kolobarić je v Salzburgu nastopal v zadnji sezoni, pred tem pa je v dresu kadetske ekipe Domžal na 21 tekmah dosegel kar 16 zadetkov. Ob vrnitvi v znano okolje, kjer je v preteklosti že dokazal svoj nesporen potencial, bo tudi v prihodnje resen kandidat za reprezentančne selekcije. Doslej je že nastopal v dresu U18 (1 nastop), U17 (8 nastopov, 1 zadetek) in U16 (8 nastopov, 2 zadetka) reprezentanc Slovenije. “Dario se vrača s posoje pri Salzburgu, kjer se je zagotovo veliko naučil. Na tej osnovi moramo vsi skupaj graditi in mu hkrati ponuditi najboljši razvoj tudi v prihodnje. Vsekakor si želimo, da bo z dobrimi predstavami v mladinski zasedbi potrkal tudi na vrata članske ekipe,“ je ob vrniti Kolobarića dejal športni direktor Matej Oražem.

Druga okrepitev mladinske selekcije je 18-letni mladinski reprezentant Luka Guček, v zadnjih dveh sezonah član mlajših selekcij španske zasedbe Reala Betisa. V Andaluzijo se je preselil pri šestnajstih, pred tem pa je svoje nogometno znanje pridobival v mladinskem pogonu Krškega. Guček, po nogometni izobrazbi branilec, je tudi član slovenske U18 reprezentance, za katero je nastopil na sedmih uradnih tekmah. V preteklosti je bil tudi član reprezentanc do 17 (13 nastopov) in 16 let (4 nastopi). Nekaj besed o prihodu Gučka je strnil tudi Oražem, ki je nogometaša že dlje časa spremljal na njegovi poti: “Luka je bil za naš klub izjemno zanimiv že kot član Krškega. Na žalost se mu pot v tujino ni posrečila, a smo v NK Domžale že večkrat dokazali, da vnovičen prihod v Slovenijo ni nujno slab. Je izjemen talent, prepričani pa smo, da bo ob rednem igranju za mladinsko selekcijo zelo hitro zaigral lahko tudi v članskem moštvu.“

V domžalskem dresu pa v prihodnje ne bo več nastopal Žan Luka Kocjančič, ki je postal član nizozemskega prvoligaša Heerenveena. 17-letni branilec, ki se je v Domžale preselil iz Žalca, je v zadnji sezoni vknjižil 24 nastopov in dosegel en zadetek. V preteklosti je bil tudi član slovenske reprezentance do 16 let, za katero je zbral tri nastope. Da gre za novo potrditev odličnega dela mladinskega pogona Nogometnega kluba Domžale, je prepričan Oražem: “V času, ko je bil naš član, je Žan Luka dokazal, da premore bogat in zelo razkošen talent. To so opazili tudi pri Herenveenu in se tako odločili, da ga vzamejo pod svoje okrilje. Ker je bila želja igralca zelo močna, naša klubska politika pa jasna, smo z Nizozemci hitro dosegli dogovor in prestop tudi realizirali. Žan Luki na njegov nadaljnji poti želimo veliko sreče in obilo uspehov.“  

13 kocjancic al14082016

Mladinci in kadeti bojo sicer z ligaškim tekmovanjem začeli 19. avgusta, ko se bodo v gosteh pomerili z Interblockom. Isti dan bodo svoj prvi letošnji obračun odigrali tudi nogometaši selekcije U15, ki bodo v Domžalah gostili Gorico.

Besedilo: Alen Obrez
Foto: NK Domžale & uefa.com

esadmulalic logo  Tark  Joma  ELPro

 Logo hitD ToursAS DomžaleMG instalaterstvoTG LOGO BREZ OZADJAMetal profilAvtomehanika KvederOrbim KamnikSalomonLavacoNemecIzolacije PevecVarovanje ValinaProairDare Kos s.p.SPC ŠkerjanecGM Jagodiclogoaslani Zavarovalnica Triglav, d.d.