NKD TV: Lahko smo razočarani

Erik Janža je v soboto v Ljudskem vrtu še enkrat več pokazal svoj razkošen talent. Odlične igre, ki jih kaže na položaju levega bočnega branilca tako v klubu kot tudi v mladi reprezentanci, je kronal s svojim drugim golom v najmočnejši slovenski ligi. V nasprotju z enim najboljših levih bočnih branilcev v zgodovini nogometa, Brazilcem Robertom Carlosom, se Prekmurec pri izvajanju prostih strelov ne osredotoča le na moč, ampak predvsem na preciznost.

Erik Janža

20-letni Janža je s svojo odlično levico prvič mrežo nasprotnika zatresel v 11. kolu na tekmi proti kranjskemu Triglavu. S podobnega položaja kot v Mariboru je žogo poslal v vratarjev levi zgornji kot. Takrat je bil to prvi od treh golov Domžalčanov za zmago s 3:0, v soboto v Ljudskem pa je bil nekdanji član Mure strelec zadnjega od treh zadetkov, ki je dvakratnim državnim prvakom v 50. minuti prinesel izenačenje na 3:3. Na žalost so do konca tekme Mariborčani zadeli še dvakrat in poskrbeli, da so vse tri točke ostale doma.

Janža je ob vratarju Nejcu Vidmarju najbolj konstanten član v moštvu Luke Elsnerja. Zaigral je na popolnoma vseh tekmah letošnjega prvenstva,na igrišču pa je prebil kar 1513 minut. Čeprav je na svoji 81. tekmi v najmočnejši slovenski ligi dosegel gol, jo zaradi poraza ne bo ohranil v prav lepem spominu. Mladi reprezentant ima dovolj razprodaje točk in do konca jeseni, Domžalčane čakata še tekmi s Celjem in Triglavom, pričakuje poln izkupiček.

Domžalčani bodo pred sobotnim gostovanjem v Celju, tekma se bo začela ob 15:00, odigrala prijateljsko tekmo z Radomljami. Obračun bo v torek ob 17:30 v Športnem parku Domžale.