POKAL SLOVENIJE 2013/2014, četrtfinale, povratna tekma
sreda, 06.11.2013 ob 17:30
Športni park Domžale, 600 gledalcev
Skupni izid Domžale - Olimpija Ljubljana 1:2
Strelec: 1:0 Husmani 51'

Sodniki: Dejan Balažič (Ljubljana), Mitja Podobnik (Veliki Gaber), Goran Mikača (Višnja Gora). Četrti sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah). Delegat: Sandi Kranjec (Grosuplje).

Domžale: Vuk - Ožbolt 81'
Olimpija Ljubljana: Ivelja - Božič 65', Eteme - Delamea Mlinar 77', Šporar - Djermanović 89'
Rumeni kartoni: Omladič 5', Jelar 17', Korun 40', Eteme 67'
Rdeči kartoni: /

V ekipi Domžal zaradi okrevanja po poškodbi ni Nemanje Maksimovića, Marka Kovjenića in Tadeja Remsa. Prvič je v kadru Domžal napadalec mladinske ekipe Alen Ožbolt. Prva tekma se je na stadionu Stožice končala z zmago Olimpije z 2:0.

90+4. minuta: Glavni sodnik Dejan Balažič je označil konec tekme in Olimpija se je uvrstila v polfinale slovenskega pokala.

90+2. minuta: V ekipi Olimpije je Šporarja zamenjal Djermanović.

90. minuta: Četrti sodnik Vojko Goričan je označil tri minute sodnikovega dodatka tekme.

87. minuta: Domžalčani nadaljujejo s pritiskom proti vratom Olimpije. Požeg Vancaš je poizkušal s slabih 30 metrov. Žoga je zletela za las previsoko.

86. minuta: Janža je izbil žogo Radosavljeviću pred kazenskim prostorom Olimpije. Ožbolt je sam krenil proti gostujočim vratom, njegov poizkus pa je ubranil vratar Džafić.

81. minuta: V ekipi Domžal je Slobodana Vuka zamenjal Alen Ožbolt, za katerega je to debi v članskem moštvu Domžal.

77. minuta: V ekipi Olimpije je Etemeja zamenjal Delamea Mlinar.

73. minuta: Parker je na vrhu kazenskega prostora našel Vuka, ki je iz obrata meril mimo desne vratnice.

71. minuta: Parker je priboril prosti strel na levi strani polovice Olimpije. Po predložku Požega Vancaša je z glavo odbil Mitrović.

67. minuta: Zaradi prekrška nad Nejcem Skubicem je rumeni karton prejel Eteme.

65. minuta: V ekipi Olimpije je Iveljo zamenjal Božič.

63. minuta: Parker je na levi strani podal do Požega Vancaša, ki je preigral tri gostujoče nogometaše. Z roba kazenskega prostora je močno streljal, vratar Džafić pa je žogo s pestmi odbil.

1:0 Husmani; 51. minuta:
Do strela na vrhu kazenskega prostora Domžal je prišel Šporar. Njegov poizkus so domači odbili v kot. Po podaji Omladiča je odbil Korun, Domžalčani pa so krenili v hiter protinapad. Parker je na levi strani premešal obrambo Olimpije. Podal je v sredino, kjer je Jelar podaljšal do Husmanija, ki je s 16 metrov žogo poslal v spodnji desni kot nemočnega Džafića.

49. minuta: Parker je pobegnil po levi strani. Prodrl je v kazenski prostor in močno podal pred vrata, kjer je Vuk s štirih metrov stresel prečko. Do strela je prišel še Jelar, ki je meril čez vrata.

47. minuta: Domžalčani so odločno začeli drugi polčas. Z desnega roba kazenskega prostora je s strelom poizkušal Vuk, ki je meril mimo desne vratnice.

46. minuta: Drugi polčas so s sredine igrišča začeli igralci Domžal.

45+2. minuta: Glavni sodnik Dejan Balažič je označil konec prvega polčasa.

45+1. minuta: Četrti sodnik Vojko Goričan je označil minuto dodatka prvega polčasa.

44. minuta: Jelar se je dobro boril na polovici Olimpije. Žogo je spravil do Vuka, ki je s 25 metrov meril mimo desne vratnice.

42. minuta: Majer je na desni strani v ogenj poslal Skubica. Ta je poslal nizek predložek pred vrata, kjer je bil zanesljiv vratar Džafić.

40. minuta: Zaradi prekrška nad Šporarjem je rumeni karton prejel Uroš Korun.

38. minuta: Jelar ni uspel zadržati žoge na sredini igrišča. Do nje je prišel Ivelja, ki je s slabih 30 metrov meril previsoko.

31. minuta: Husmani je z odlično podajo na desni strani našel Skubica. Slednji je poslal oster predložek pred vrata, kjer je slabo z glavo odbil Anđelković. Iz vrat je šel vratar Džafić,ki je s pestjo zgrešil žogo, a Slobodan Vuk tega ni uspel kaznovati.

28. minuta: Šporar je krenil v hiter protinapad po levi strani. Na vrhu kazenskega prostora je žogo nastavil Omladiču, ki je s prve streljal za las mimo leve vratnice

21. minuta: Apatič je priboril kot z leve strani. Po podaji Ivelje je na prvi vratnici uspešno odbil Slobodan Vuk. Na drugi strani pa je Majer storil prekršek nad Omladičem. Isti igralec je močno sprožil proti vratom, z obrambo pa se je izkazal vratar Vidmar, ki je žogo odbil.

17. minuta: Zaradi prekrška nad Apatičem je rumeni karton prejel Anže Jelar.

15. minuta: Jelar je na levi strani polovice Domžal storil prekršek nad Apatičem. Prosti strel je izvajal Omladič, a je v kazenskem prostoru uspešno odbil Jelar. Po avtu Olimpije je Apatič poslal nevaren predložek pred vrata, kjer je Eteme z glavo streljal za las previsoko.

13. minuta: Na levem robu kazenskega prostora je Skubic storil prekršek nad Šporarjem. Po podaji Ivelje po tleh so domači odbili, v nadaljevanju akcije pa je do strela prišel Anđelković, ki je iz obrata meril mimo leve vratnice.

6. minuta: Prosti strel za Olimpijo je izvajal Omladič. V kazenskem prostoru je z glavo poizkušal Mitrović, blizu je bil tudi Anđelković, a je žoga zletela mimo desne vratnice.

5. minuta: Ob prekršku Janže nad Omladičem je slednji prejel rumeni karton, saj je z roko v obraz zadel branilca Domžal.

1. minuta: S sredine igrišča so tekmo začeli nogometaši Olimpije. V ekipi Domžal je namesto poškodovanega Darka Zeca, ki je na ogrevanju začutil bolečino v preponi, tekmo v prvi enajsterici začel Gaber Dobrovoljc.