Malčki NK Domžale najboljši tudi v letni ligi

Selekcija do 7 let Nogometnega kluba Domžale je po osvojitvi prvega mesta v zimski, osvojila naziv najboljšega tudi v poletni nogometni ligi. Medobčinska nogometna zveza Ljubljana je letos drugič v zgodovini organizirala tekmovanje v nogometu za najmlajše. Tekmovanje v tej kategoriji poteka od septembra do novembra in po zimskem odmoru od aprila do sredine junija.

Domžale A in B

Letošnje lige, ki je potekala po dvokrožnem turnirskem sistemu, se je udeležilo 25 ekip s področja MNZ Ljubljana. Ekipe so bile razdeljene v šest skupin, zmagovalci pa so na koncu tekmovalne sezone odigrali zaključni turnir, ki je odločil o skupnem zmagovalcu. Barve Domžalčanov sta v letošnji sezoni zastopali dve ekipi, ki sta v svojih skupinah zasedli prvi mesti in si tako priborili pravico nastopa na zaključnem turnirju.

Udeleženci

Finalni turnir je potekal v soboto, 15.06.2013 na umetni travi Športnega parka v Domžalah. Med seboj so se pomerile ekipe Domžale A, Domžale B, Olimpija Ljubljana, Vir, Komenda in Kresnice. Moštva so bila razdeljena v dve skupini po tri. V skupini 1, v kateri so nastopile ekipe Domžale A, Vir in Kresnice, so Domžalčani, po zmagah s 3:2 proti Viru in z 2:0 proti Kresnicam, osvojili prvo mesto in se uvrstili v finale. V drugi skupini je ekipa Domžale B prav tako osvojila prvo mesto, saj je Komendo odpravila z 8:0, Olimpijo pa z 2:0.

Gol

Prava poslastica turnirja je bil obračun in borba za prvaka med obema domžalskima ekipama . Igralci na obeh straneh so bili deležni bučne podpore staršev in drugih gledalcev, ki so uživali v lepi in dinamični igri. Na koncu je ekipa Domžale A srečno, a vendar zasluženo z 2:0 premagala svoje klubske kolege in tako postala prva ekipa, ki je po osvojitvi 1. mesta v zimski ligi, uspeh ponovila tudi v poletni sezoni. Na tem turnirju gre posebna pohvala ekipi iz Vira, ki je ob bučni podpori svojih navijačev v boju za tretje mesto premagala Olimpijo. Medalje in pokale najboljšim ekipam sta podelila vodja Mladinske nogometne šole Nogometnega kluba Domžale Dejan DONČIČ in vodja tekmovanja v MNZ Ljubljana Sandi Kranjec.