U17: Premočni tudi Angleži

Slovenija U17 je Elite round kvalifikacije za Evropsko prvenstvo zaključila s porazom proti Angliji. Domačini so hitro povedli z 2:0, a so še pred koncem prvega polčasa ostali z desetimi igralci na igrišču. Slovenci so to v drugem polčasu izkoristili, a več od častnega zadetka Marka Krivičiča niso uspeli doseči.

Matic Zupanc

Selektor Borut Jarc je od domžalskih nogometašev tokrat v prvo enajsterico uvrstil Jona Gorenca Stankovića, Matica Zupanca in Alena Ožbolta, ki so odigrali vseh 80 minut tekme. V drugem polčasu sta v igro vstopila še Anže Pišek (77') in Anže Iglič (80+1'). Žana Kumerja tokrat ni bilo v ekipi Slovenije. V zadnji del kvalifikacij so se v krogu treh reprezentanc s šestimi točkami uvrstili Angleži.

25.03.2013
Slovenija U17 je odigrala drugo tekmo na turnirju Elite Round v Angliji. Po Rusiji je bila od varovancev Boruta Jarca boljša še Portugalska, ki je slavila s 3:1.

Alen Ožbolt

Za našo izbrano vrsto so od šestih članov Domžal priložnost za igro dobili štirje. Najbolj se je izkazal Alen Ožbolt, ki je z golom v 49. minuti izid izenačil na 1:1. Celotno tekmo so odigrali tudi Jon Gorenc Stanković, Matic Zupanc in Žan Kumer. Anže Iglič in Anže Pišek sta tekmo spremljala s klopi za rezervne igralce. Zadnja tekma Slovenijo čaka v četrtek, ko se bodo pomerili z domačini.

23.03.2013
Slovenija U17 je danes v Angliji odigrala prvo tekmo Elite Round kvalifikacij za evropsko prvenstvo. Varovanci Boruta Jarca so proti Rusiji izgubili z izidom 1:2 (0:1 Buranov 29', 0:2 Barinov 37', 1:2 Krivičič 80').

Reprezentanca U17

Izmed šestih članov NK Domžale jih je zaigralo pet, saj je bil Jon Gorenc Stanković kaznovan. Celotno tekmo sta odigrala Žan Kumer in Matic Zupanc, Alen Ožbolt je bil na igrišču 55, Anže Pišek 20 in Anže Iglič 5 minut. Povejmo še, da je nekdanji Domžalčan Nik Plavšič Vajde v 25. minuti, pri izidu 0:0, zgrešil enajstmetrovko. Slovenija se bo v ponedeljek ob 15:00 pomerila s Portugalsko.