Z zmago pričeli tudi mladinci in kadeti

Z zamikom so novo tekmovalno sezono pričeli tudi v mladinski in kadetski selekciji. Moštvi sta se na uvodni preizkušnji veselili zmage, starejši dečki so na domačem igrišču remizirali z Dekani.

MLADINCI

Varovanci Darka Birjukova so v nedeljo gostovali v Krškem, kjer so na prvi tekmi zasluženo prišli do prve zmage. Srečanje s Krčani je bilo odigrano na stadionu Matija Gubec, boljši začetek pa je z zadetkom v 23. minuti kronal Mark Čeh. Prednost rumenih je še pred iztekom prvega polčasa podvojil Filip Nikola Ostojić, končni izid 0:3 pa je v podaljšku drugega polčasa postavil Anže Pestotnik.

Naslednja tekma selekcijo do 19 let čaka v soboto, ob 13.00, ko v domači Športni park prihaja Mura.

Krško – Domžale 0:3

Sodnik: Borut Janžekovič

Strelci: Čeh 23., Ostojič 34., Pestotnik 93.

NK Domžale: Klemen Mihelak, Darko Mitrović, Žiga Dajčman, Miha Vrhovnik, Ivan Makovec, Jošt Urbančič, Benjamin Markuš, Žiga Repas, Matej Čož, Mark Čeh, Filip Nikola Ostojič. Trener: Darko Birjukov

KADETI

Nogometaši kadetske selekcije so bili še uspešnejši od starejših kolegov. V Krškem so slavili z rezultatom 0:5.

Mreža domačinov ni mirovala dolgo, saj jo je že v 11. minuti zatresel Gašper Černe. Sledilo je zatišje, nato pa norih šest minut, v katerih so Domžalčani dosegli kar štiri zadetke. Za 0:2 je poskrbel Nick Perc. Minuto kasneje je bil uspešen Maks Pogačar, na 0:4 pa je nemudoma povišal Lovro Kostanjšek. Isti nogometaš je v 49. minuti postavil končni izid srečanja.

Naslednja tekma kadetsko moštvo čaka v sredo, ob 17. uri. V zaostali tekmi 1. kroga bo v Domžalah gostoval NK Bravo.

Krško – Domžale 0:5

Sodnik: Blaž Bezjak

Strelci: Černe 11., Perc 43., Pogačar 44., Kostanjšek 44., 49.

NK Domžale: Lovro Štubljar (od 71. Matija Povh), Mitja Ilenič, Nik Makovec, Žiga Žiberna, Mark Strajnar, Jure Žavbi, Luka Turudija (od 44. Maks Pogačar), Lovro Kostanjšek, Nick Perc (od 57. Jernej Belinc), Emir Saitoski (od 57. Jure Novak), Gašper Černe (od 68. Jon Ficko). Trener: Aleš Mežnaršič

SELEKCIJA U15

Starejši dečki so se v sobotnem domačem dvoboju z NK Jadran Dekani razšli brez zadetkov. Številne priložnosti na obeh straneh so ostale neizkoriščene, kar pomeni, da so nogometaši Mileta Stankovića v uvodnih dveh krogih zbrali štiri točke.

Rumeni bojevniki bodo naslednjo tekmo odigrali v Ljubljani. V soboto, ob 11. uri se bodo pomerili z Interblockom.

Domžale – Jadran Dekani 0:0

Sodnik: Andraž Kos

NK Domžale: Jan Uranič, Jaka Bahor, Vasja Varšič, Jon Švigelj, Matic Sotlar, Taj Krupić, Alen Bukovec (od 36. Val Brvar), Žan Luka Čampa (od 36. Gal Javorič), Jošt Zajc, Kristijan Bandur, Žiga Gril. Trener: Mile Stanković

Besedilo in foto: Nejc Berce