Memorial Mirana Kralja 2017

Nogometni klub Domžale bo od 20. do 22. junija 2017 že šesto leto zapored organiziral prestižni mednarodni turnir za selekcije do 17 let. Domžale open se je predlani preimenoval v Memorial Mirana Kralja, s katerim se rumena družina vsako leto pokloni dolgoletnemu sodelavcu, ki je po hudem boju z zahrbtno boleznijo preminil leta 2014.

RAZPORED

20.06.2017 (Pomožno igrišče v Domžalah)

Ura Tekma Rezultat
17:30 Red Bull Salzburg - Rijeka 1:0 / Adamu 32`
18:45 Otvoritev turnirja
19:00 Domžale - Partizan 0:2* / Stanojlović 16`, 26`

21.06.2017 (Glavno igrišče v Kamniku - Mekinje)

09:00 Sarajevo - Red Bull Salzburg 1:0 / Čičkušić 55`
10:30 Partizan - Žilina 1:1 / Radojević 12; Barbora 33`
17:30 Sarajevo - Rijeka 0:0
19:00 Domžale - Žilina 3:1 / Čeh 2x, Svetlin

22.06.2017 (Pomožno igrišče v Domžalah)

09:00 Tekma za 5. mesto

Žilina - Rijeka 4:1 / Il`ko 10`, Holan 12`, Barbora 35`, 38`, Mraz 38`; Biškupović 47`

10:30 Tekma za 3. mesto Domžale - Red Bull Salzburg 3:4 / Svetlin 24`, 43`/11m, Ciglar 38`; Adamu 7`, Prass 10`, Aigner 22`

RED BULL SALZBURG - RIJEKA 1:0

Prva tekma na letošnjem Memorialu Mirana Kralja je pripadla avstrijski ekipi Red Bull Salzburg in hrvaški ekipi iz Rijeke. Kljub priložnostim in dobri igri v prvem polčasu nismo videli golov. Drugi polčas se je začel z zadetkom Adamuja, ki je Red Bull Salzburg popeljal v vodstvo in zadel edini gol na tekmi.

DOMŽALE - PARTIZAN 0:2

Po otvoritveni slovensnosti so na igrišče stopili domači nogometaši Domžal in Partizan. Domžalčani so kljub dobri predstavi in borbenosti naredili dve ključni napaki v obrambi, igralci Partizana pa so obe izkoristili in se veselili zmage na turnirju. Za Beograjčane je dvakrat zadel Stanojlović.

SARAJEVO - RED BULL SALZBURG 1:0

Drugi dan Memoriala Mirana Kralja se je začel s tekmo med Sarajevom in Red Bull Salzburgom. V enakovrednem dvoboju smo prvi in edini gol videli v drugem polčasu, ko je za Sarajevo zadel Čičkušić.

PARTIZAN - ŽILINA 1:1

SARAJEVO - RIJEKA 0:0

DOMŽALE - ŽILINA 3:1

ŽILINA - RIJEKA 4:1

DOMŽALE - RED BULL SALZBURG 3:4

Na tekmi za tretje mesto smo spremljali tekmeo lanskoletnega finala med Domžalami in Red Bull Salzburgom: "Na tekmi z Red Bull Salzburgom smo pokazali karakter, saj smo, ko smo že izgubljali s 4:1 pokazali najboljšo igro in rezultat znižali na 4:3, kasneje pa si ustvarili še tri čiste priložnosti. To je dobra vzpodbuda za prihodnost te ekipe," je bil s predstavo svojih varovancev zadovoljen Dončić.

PARTIZAN - SARAJEVO 1:0

Boj za končno prvo mesto je potekal med novinci na turniju Partizanom in Sarajevim. V težkih vremenskih pogojih sta mreži v prvem polčasu mirovali. Kljub boljši igri Sarajeva pa je bila za bosansko ekipo usodna napaka v 16. minuti drugega polčasa, ko je za Partizan zadel Đorđević.