Štiri tekme, štiri zmage

Mlajše selekcije nogometnega kluba Domžale so v sredo in četrtek odigrale zaostale tekme v svojih prvenstvih. Slavile so vse štiri selekcije, mladinci in kadeti so brez težav odpravili velenjski Rudar, starejši dečki so slavili proti ljubljanski Olimpiji, selekcija do 14 let pa je premagala Ilirijo.

Mladinska selekcija je za skok nazaj na vrh prvenstvene lestvice nujno potrebovala zmago proti Rudarju. Domžalčani so v tekmo krenili odločno in že v prvem polčasu razrešili vprašanje zmagovalca. Dvakrat je za rumene zadel Matija Rom, prvič že v sedmi minuti in drugič v 37. minuti igre. Med obema zadetkoma je v 19. minuti svoj osmi gol v sezoni dosegel Adam Gnezda Čerin. Varovanci Darka Birjukova imajo na prvem mestu dve točki prednosti pred Mariborom in tri pred tretjeuvrščenim Triglavom.

Varovanci Dejana Dončića so se po slabših rezultatih na zadnjih tekmah ponovno veselili visoke zmage. Tako kot mladinska je tudi kadetska selekcija knape odpravila že v prvem polčasu. V deveti minuti je v polno meril Žan Luka Kocjančič, že v 13. minuti pa je vodstvo podvojil Mark Čeh. Slabe štiri minute pozneje se je ponovno na vrh lestvice najboljših strelcev v ligi povzpel Simon Gregorin, ki je v 31. minuti, z drugim golom na tekmi, dosegel še svoj 17. zadetek v sezoni. V 29. minuti je v polno meril še povratnik po poškodbi, Marsel Stare. S 16. zmago v sezoni so se Domžalčani vodilnemu Mariborom približali na štiri točke zaostanka, do konca sezone pa so ostale še tri tekme. Trener Dončić je bil s predstavo svojih varovancev zadovoljen: "V tekmo smo krenili odločno in z veliko željo po zmagi. Hitro smo si priigrali visoko prednost in potem le še mirno pripeljali tekmo do konca. Zasluženo smo osvojili vse tri točke."

Starejši dečki so po tekmovalnem premoru ponovno nastopili na tekmi državnega prvenstva. Tokrat je v Domžale prišla ljubljanska Olimpija. Domžalčani so z minimalno zmago naredili korak dlje h končnemu prvemu mestu na lestvici. Pred drugim Interblockom imajo s tekmo manj točko prednosti. Trener Primož Jeršin je bil nad predstavo navdušen: "Odigrali smo dobro tekmo in bili boljši nasprotnik. Ustvarili smo si veliko priložnost, iz katerih pa smo zadeli le enkrat. Zasluženo smo zmagali, čeprav bi bila zmaga lahko še višja."

Selekcija do 14 let je po prihodu iz Berlina, kjer so Domžalčani na evropskem finalu Nike Premier pokala osvojili osmo mesto, ni imela veliko časa za počitek. V četrtek jih je namreč čakala zaostala prvenstvena tekma proti Iliriji. Rumeni so z visoko zmago s 4:0 odpravili Ljubljančane in se veselili 12. zmage v letošnji sezoni.

Besedilo: Grega Krmavnar