Za četrtfinale proti Zürichu

Selekcija do 14 let Nogometnega kluba Domžale je prvi dan evropskega finala Nike Premier pokala odigrala dve tekmi skupinskega dela tekmovanja. Varovanci Tomija Broniča so se pomerili s praško Slavio in moskovskim Dinamom ter osvojili tri točke. Rumene jutri čaka še zadnja tekma skupinskega dela proti švicarskemu Zürichu, ki bo odločala o potniku v zaključni del turnirja.

Berlin 0440 5 5 2017 ZZ

Otvoritvena tekma s praško Sparto se ni končala po željah rumenih, saj so se že v prvem polčasu, po napaki v obrambi, znašli v zaostanku. V drugem delu igre so Domžalčani ostali še brez kapetana Žiga Žiberne, ki je po igranju z roko v kazenskem prostoru prejel rdeči karton. Čehi so najstrožjo kazen uspešno realizirali in postavili končni izid 2:0.

Berlin 0430 5 5 2017 ZZ

Domžalčani so v drugo tekmo proti Dinamu iz Moskve krenili odločno in večino časa dominirali na igrišču. Premoč so kronali v drugem polčasu, ko so mrežo Dinama zatresli dvakrat, vendar je bil drugi gol dosežen iz prepovedanega položaja. Kljub temu so minimalno prednost, za katero je z zadetkom poskrbel Jure Kobilca, ohranili vse do zadnjega sodnikovega piska in osvojili poln izkupiček: ''Z današnjim izkupičkom smo zadovoljni. Na prvi tekmi smo naleteli na težkega nasprotnika, ki velja za enega od favoritov na turnirju. Kljub igralcu manj, smo se v drugem polčasu dobro zoperstavili fizično močnejši ekipi. Ponosen sem na fante, ki so pokazali borbenost skozi celotno srečanje. Na drugi tekmi smo dominirali in imeli več priložnosti od tekmeca. V drugem polčasu smo realizirali premoč na igrišču in zasluženo zmagali. Tudi Dinamo iz Moskve se je pokazal za trdega nasprotnika,'' je po prvem dnevu povedal trener Tomi Bronič.

Berlin 0436 5 5 2017 ZZ

Odločilna tekma za napredovanje v četrtfinale bo na sporedu jutri ob 10:00, ko se bodo rumeni pomerili proti ekipi iz Züricha. Domžalčanom za drugo mesto v skupini zadostuje že remi.