NKD TV: V nedeljo še drugič s Koprom

Tako kot člansko moštvo imajo med tednom obveznosti tudi nekatere mlajše ekipe Nogometnega kluba Domžale. Selekcija do 14 let je v torek s 4:1 premagala Arne Tabor in ohranila sedem točk prednosti na vrhu lestvice 2. lige MNZ Ljubljana za starejše dečke. Danes ob 19:00 bodo na delu še mlajši dečki, ki bodo gostili Bravo, mladinci pa so včeraj na žalost izpadli iz pokalnega tekmovanja. Na glavnem stadionu v Športnem parku Domžale jih je v polfinalu Mladinskega pokala Slovenije z 2:0 ugnal Koper.

Darko Birjukov

V prvem polčasu gledalci niso uživali v nogometni predstavi. Priložnosti je bilo malo, lepše pa so imeli gostje, a se je nekajkrat izkazal vratar Emil Velić. Na drugi strani so Domžalčani poizkušali predvsem s streli z razdalje, a so bili nenatančni. Začetek drugega polčasa je bil vse do 65. minute podoben prvemu. Potem pa so Domžalčani storili usodno napako na sredini igrišča in Koprčani so to s pridom izkoristili. Protinapad je uspešno zaključil Luka Vekić. Po vodstvu gostov se je tekma popolnoma razživela. Domžalčani so imeli nekaj lepih priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene, izkazal pa se je tudi vratar gostov Primož Bužan. Varovanci Darka Birjukova so bili za neučinkovitost kaznovani v 85. minuti, ko je drugi gol Kopra dosegel Armin Talić. Domači so do konca tekme še nekajkrat zapretili, a se mreža gostov ni zatresla in Koprčani se bodo 21. maja na domači Bonifiki v finalu pomerili z Mariborom.

U17 1. SKL 04.05. 26. Domžale - HiT Gorica 2:1 (2:1) lestvica
U15 1. zahod 04.05. 25. Birsa&Matavž Bilje - Domžale 0:2 (0:2)
lestvica
U14 2. MNZ-LJ 06.05. 17. Domžale - Arne Tabor 69 4:1 (2:0) lestvica
U12 1. MNZ-LJ 03.05. 17. Ihan Domžale - Bela Krajina 3:0, 7:0, 4:0, 8:0 lestvica