Domžalčani drugič na Cordial Cup v Kitzbühel

Nogometaši Domžal do 11 let so zaradi pomanjkanja nastopov v zadnjih tednih kar prekipevali od adrenalina, zato so se kvalifikacijskega turnirja za nastop na Cordial Cup-u v Avstriji zelo veselili in ga nestrpno pričakovali. Turnir je bil že petič zapored v Športnem parku Radomlje.

Selekcija U11

Igrišča v Radomljah je v soboto, 3. maja, napolnilo 32 ekip. Večina jih je predstavljala Slovenijo, tri pa tudi sosednjo Hrvaško in Srbijo. Igralo se je hkrati na štirih igriščih z umetno in naravno travo, posamezne tekme pa so trajale 15 minut. Ekipe so bile razdeljene v osem  predtekmovalnih skupin, s po štirimi ekipami v vsaki skupini.

NK Domžale je v Radomlje poslal močno ekipo, ki jo je ob prehladu trenerja Marka Završana vodil njegov pomočnik Čazim Šabotić. Domžalčani so v predtekmovalnem delu igrali z NK Jesenice, NŠ Ivančna Trebnje in NK Krško. Na začetku prve tekme proti Jesenicam so imeli nekoliko treme, ki pa je hitro zbledela. V nadaljevanju so iz tekme v tekmo nizali odlične predstave in pokazali izredno kombinatoren ter všečen nogomet. Predtekmovalni del tekmovanja so tako zaključili z maksimalnim izkupičkom devetih točk.

V četrtfinalu so se mladi Domžalčani pomerili z ligaškimi tekmeci NK Bravo. Nasprotnika se dobro poznata, zato je bila tekma ves čas napeta. Vseeno so bili nogometaši Domžal boljši z izidom    2:0. V polfinalu je Domžalčanom nasproti stala srbska ekipa FK index Novi Sad. Po relativno hitrem vodstvu Domžal je kazalo, da bodo Srbi lažji nasprotnik, vendar so izmed vseh ekip nogometaši iz Novega Sada še najbolj pritiskali na vrata Domžal. Pred koncem tekme so Domžalčani iz protinapada vendarle uspeli zadeti v polno še drugičin se uvrstiti v finale.

V velikem finalu je NK Domžale igral s še enim ligaškim tekmecem, NK Interblock. Ljubljančani so igrali zelo obramben nogomet, a na srečo je bil finalni dvoboj razdeljen na dva polčasa po 10 minut in domžalski fantje so imeli dovolj časa, da so strli obrambo nasprotnika. V prvem polčasu jim zaradi zgoščene obrambe ni uspelo zadeti iz neposredne bližine. Kot velikokrat na prejšnjih tekmah turnirja so tudi v finalu zadeli le okvir vrat. V drugem polčasu so po poskusu iz razdalje končno zatresli mrežo in tako razorožili nasprotnika. Ko so Domžalčani pred koncem tekme zadeli še drugič, se je s tribun slišalo glasno vzklikanje navijačev Domžal: »Kitzbühel, Kitzbühel….« Finale se je tako končalo z izidom 2:0.

Na celotnem turnirju so Domžalčani prejeli le en zadetek. Poleg zlatih medalj so si, z zmago na tem turnirju, priigrali nastop in brezplačno bivanje na velikem Cordial Cup turnirju v Avstriji. Tam se bodo letošnjega junija, v predtekmovalnem delu, med drugim pomerili tudi s slovito nemško ekipo Hamburger SV. Zmago na turnirju so dosegli: Žan Malnar, Val Kmetič, Kristijan Latinčič, Luka Letnar, Žan Luka Lubi, Tim Miladinovič, Gregor Piškur, Maks Pogačar, Sven Lukas Povše, Jaka Rems, Jure Žavbi, Žiga Žiberna, Mark Strajnar in Teo Krupić. Pohvala gre tudi trenerjema Čazimu Šabotiću in Marku Završanu za vodenje ekipe na turnirju in celoletno delo, ki je pripomoglo k temu uspehu.