NKD TV: Kadeti podvojili prednost

Kadeti Nogometnega kluba Domžale so pet tekem pred koncem sezone povišali prednost na vrhu lestvice na šest točk. Varovanci Dejana Dončića so v Športnem parku gostili HiT Gorico in slavili z 2:1. Oba gola za domače je dosegel Jan Mlakar, ki je z 22 doseženimi zadetki tudi najboljši strelec prve slovenske kadetske lige.

Slavje

Domžalčani so tekmo začeli odlično, saj je junak slovenske reprezentance do 17 let, ki je v prejšnjem tednu osvojila 11. turnir narodov, že v drugi minuti prvič zatresel mrežo Gorice. Domačini so narekovali ritem igre, vendar jim obrambe žilavih gostov ni uspelo še enkrat premagati. Goričani so prežali predvsem na protinapade in poskušali izkoriščati napake v obrabi domačinov. To se je jim je obrestovalo, saj so v 36. minuti prišli do izenačenja, ko je v polno meril najnevarnejši posameznik Gorice Ambrož Klančnik. Domžalčani so se nemudoma odzvali in le minuto pozneje je po podaji Oskarja Cvjetičanina Jan Mlakar postavil končni izid 2:1.

Kapetan

V drugem polčasu je domači trener Dejan Dončić zamenjal nekaj nosilcev igre, ki so v prejšnjih dneh z reprezentanco do 17 let osvojili pomemben turnir v Italiji, in tako se je tudi pritisk na gostujočo ekipo zmanjšal. Dogajanje na igrišču je bilo v nadaljevanju manj zanimivo in domačini so brez večjih težav pripeljali srečanje do konca in dosegli pomembno zmago.

Domžalčani so na 25. tekmi v sezoni vknjižili še 20. zmago, ostajajo pa edina ekipa brez neodločenega izida. Drugo uvrščena ljubljanska Olimpija je v tem kolu z 1:4 izgubila proti mestnemu tekmecu Iliriji in za Domžalčani sedaj zaostaja za šest točk. Ostale ekipe so v boju za naslov prvaka zaostale že preveč. Ekipo Dejana Dončića v nedeljo čaka gostovanje pri sedmem Kopru, Olimpija pa bo že v sredo igrala zaostalo tekmo proti šestemu Interblocku, konec tedna pa jo čaka obračun s četrtim kranjskim Triglavom.