NKD TV: Pred mladinci pomemben teden

V prvi slovenski mladinski nogometni ligi se stvari vse bolj zapletajo. Na lestvici sta na prvih dveh mestih Maribor Branik in Koper, ki imata 58 točk, le točko manj pa imajo varovanci Darka Birjukova, ki so od neposrednih tekmecev odigrali tekmo manj. Domžalčani so minuli konec tedna, v derbiju 26. igralnega dne, s kar 3:0 premagali četrto Gorico in so pred zadnjimi štirimi koli v odličnem položaju za osvojitev prvega naslov prvaka v tej kategoriji.

Veselje

Nogometaši Domžal so bili večino tekme, ki je bila odigrana na pomožnem igrišču v Športnem parku Domžale, boljši tekmec. Že v uvodnih minutah so na krilih Alena Ožbolta, Anžeta Igliča in Žige Jurečiča pritisnili proti vratom Gorice in v 12. minuti tudi povedli. Domen Pele je poslal predložek, svoj šesti gol v sezoni pa je dosegel Žiga Jurečič. Tudi za podvojitev vodstva so domači potrebovali 12. minut, saj je v 24. minuti napako gostujočih nogometašev rutinirano izkoristil Alen Ožbolt. Tokrat je bil podajalec Gal Primc. Gostujoči igralci so sicer na trenutke uspeli vzpostaviti
ravnotežje, bili so tudi nevarni iz protinapadov, ki pa so se vselej končali pri domačem vratarju Emirju Veliću.

Alen Ožbolt

Goričani so bili v drugem polčasu manj nevarni, varovanci Darka Birjukovapa so stopnjevali pritisk. Vse dvome o zmagovalcu so rešili v 50. minuti, ko sta akcijo izpeljala nogometaša, ki redno vadita in tudi igrata za člansko moštvo. Podajalec je bil Jon Gorenc Stanković, strelec pa še drugič na tekmi Alen Ožbolt, ki je v letošnji sezoni mladinske lige dosegel 16 golov. Gostujoči trener je poskušal z zamenjavami spremeniti stanje na igrišču, vendar so bili tokrat domačini bolj razpoloženi in so zasluženo vknjižili pomembno zmago v boju za prvaka.

Vodilne tri ekipe lige so v dosedanjem delu prvenstva po 18-krat zmagale in po štirikrat izgubile. Domžalčani bodo zaostalo tekmo v Velenju proti Rudarju, ki na lestvici zaseda 12. mesto, odigrali 14. maja, še pred tem pa jih konec tedna čaka prvenstveni obračun v Kopru. S Primorci se bodo Domžalčani pomerili dvakrat zapored, saj se bosta ekipi prvič udarili že v sredo ob 17:00 v Domžalah, ko bo na sporedu tekma polfinala mladinskega pokala.

Tekst: Grega Krmavnar in Kristjan Markovič
Goričani so drugi polčas bili še manj nevarni, domačini pa so še stopnjevali pritisk. Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Navadna tabela"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

Logo hitD ToursAS DomžaleMG instalaterstvoTG LOGO BREZ OZADJAMetal profilAvtomehanika KvederOrbim KamnikSalomonLavacoNemecIzolacije PevecvalinanovProairDare Kos s.p.SPC ŠkerjanecGM Jagodiclogoaslani tus logobmcound  chio logo jpg RGB