NKD TV: Mladinci in kadeti znova na vrhu

Mladinci in kadeti Nogometnega kluba Domžale so na velikonočno soboto gostili vrstnike iz Kidričevega in osvojili poln izkupiček. V izjemno razburljivih obračunih je selekcija do 19 let zmagali s 4:3, selekcija do 17 let pa z 2:1. Moštvi sta na skupni lestvici ohranili 14 točk prednosti pred drugo ljubljansko Olimpijo.

Gol

Varovanci Darka Birjukova so proti Aluminiju vknjižili tretjo zmago v spomladanskem delu prvenstva. Tekmo v Športnem parku v Domžalah niso začeli najbolje, saj so gostje povedli v 18. minuti, ko je bil uspešen Anton Rogina. V nadaljevanju prvega polčasa so domači prevzeli pobudo, terensko premoč pa so kronali v zaključku prvega polčasa, ko sta v polno merila Matic Zupanc iz enajstmetrovke in Gregor Dorniž. Na začetku drugega polčasa so gostje na igrišču ostali z igralcem manj, saj je bil zaradi drugega rumenega kartona na tekmi izključen Tilen Ahac. Domžalčani so terensko premoč s pridom izkoristili in z goloma Anžeta Igliča v 57. in Roya Rudonje v 67. minuti povedli s 4:1. Visoko vodstvo jih je nekoliko uspavalo in v zaključku tekme je dva gola za Aluminij dosegel Sebastjan Petek, ki je postavil končni izid 4:3 v korist domačinov. Z novimi tremi točkami so se Domžalčani vrnili na vrh lestvice, ki si ga delijo z Mariborom, dve točki zaostaja tretji Koper, štiri pa četrta Gorica.

Varovanci Dejana Dončića so v spomladanskem delu sezone oddali le tri točke, v soboto pa so dosegli še peto zmago na zadnjih šestih tekmah. Po Olimpiji, Triglavu, Dravogradu in Krki je padel še Aluminij. Mrežo slednjega je v 35. minuti načel Gašper Hrovat, ki je postavil tudi izid prvega polčasa. V 54. minuti je Mitja Križan poskrbel za izenačenje, kar pa ni zmedlo domačinov, ki so le deset minut pozneje znova povedli. Tokrat je žogo v mrežo pospravil Žan Žužek in poskrbel za 19. zmago svoje ekipe v sezoni. Domžalčani so na vrhu lestvice ohranili tri točke prednosti pred ljubljansko Olimpijo, tretje Celje pa šest kol pred koncem zaostaja že osem točk.